Facebook Google+ Twitter

Kerretta "Saansilo" - postgranie z Nowej Zelandii

Nowa płyta zespołu z Auckland raduje uszy - o ile lubi się je nastawiać na dużą ilość przesterów i eksplozji gitarowych.

 / Fot. Okładka płytyKerretta zadebiutowała nieco dwa lata temu świetnie przyjętym, ciężkim albumem "Vilayer". Nie kazali na siebie czekać długo - zdobyli trochę sławy i uznania, poustawiano ich na scenach ramię w ramię z wielkimi zaiste zespołami pokroju Explosions in the Sky i Jakob, i wrócili do studia. Klątwa drugiego albumu zdecydowanie ich nie dotknęła, trudno cokolwiek zarzucić tej płycie - no, może poza tym, że zespołów grających w tym stylu jest więcej. O ile jednak gra się to dobrze, dla mnie ta wtórność jest do przyjęcia.Największą zaletą "Saansilo" jest bardzo twórcze pojęcie do czegoś, co nazywa się dość zgodnie post-rockiem i post-metalem, z drobnym zacięciem do stonerowej stylistyki. Dzięki temu na płycie nie tylko roi się od przejść i zmian tempa, które pojawić się muszą, ale także przewijają się interesujące ambientowe klawisze i intrygujące przeszkadzajki.

W album wchodzisz jak w alternatywną rzeczywistość, która z każdym utworem otwiera przed nami nowe widoki: "A Ways to Uprise" dość niewinnie się zaczyna, lecz wkrótce z monotonnej gitary wykluwa się fascynująco ciężka melodia. Również przy kolejnym utworze dają nam kilka chwil, zanim z repetycji przejdą na wysokie rejestry, a potem dołożą do nich ciężką perkusję i kakofonię gitar, wyśmienicie zespolonych. I choć "Halls to Wherever", bo taki tytuł nosi drugi utwór, jest wyjątkowo zawrotny, następna kompozycja - "Bloodlines" - to majstersztyk, podbity wibrującym syntezatorem, który prowadzi do najintensywniejszej kulminacji na całej płycie z iście plemienną rytmiką.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.