Facebook Google+ Twitter

Kętrzyn. Oddadzą hołd wielkim Polakom

Trwają przygotowania do uroczystości poświęconej pamięci Wielkich Polaków. Uroczystość odbędzie się w hangarze lotniczym w otoczeniu samolotów.

"Dni Pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II" 2009 / Fot. www.lotniskoketrzyn.pl/kardynal.php9 października na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędą się uroczystości poświęcone pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

Miejsce oddania hołdu nie jest przypadkowe. Lotnisko symbolizuje lotnicze pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II. Papież uznawany był za największego lotniczego pielgrzyma świata.

Kardynał Wyszyński znał lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Odleciał z niego do kolejnego miejsca internowania. 6 października 1954 roku, jako więzień stanu był przewożony z Wilamowa do Stoczku Klasztornego.

„Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” w zamyśle organizatorów przedsięwzięcia ma stać się żywą nauką historii, kultywowania ideałów i pamięci osób zasłużonych dla Polski. Będzie również okazją do wyrażenia wdzięczności za ludzi, którzy bezinteresownie oddawali się sprawom Polski i Polaków.

Program uroczystości przewiduje m.in. zbiórkę kompanii honorowych, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców regionu przed obeliskami poświęconymi kardynałowi Wyszyńskiemu i obeliskiem ku czci Jana Pawła II; uroczystą mszę świętą w hangarze lotniczym oraz koncert orkiestry wojskowej.

Uroczystości odbędą się pod honorowym patronatem Prymasa Seniora kardynała Józefa Glempa oraz kardynała Stanisława Dziwisza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już kombinują aby nazwać to lotnisko imionami dwóch wielkich (według Episkopatu) Polaków A jak już nie to przynajmniej dwa pomniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.