Facebook Google+ Twitter

Kevin Aiston: Pomaganie ludziom jest ważne

Strażak, osobowość telewizyjna, kochający ojciec. To tylko niektóre z wielu „życiowych ról“ Kevina Aistona, obecnie najbardziej znanego Anglika w Polsce.

Startem Twojej medialnej kariery w Polsce był udział w programie „Europa da się lubić“. Czy kiedy decydowałeś się kilka lat temu na udział w tym programie, liczyłeś się z taką popularnością?

-Absolutnie i zdecydowanie nie! Myślałem, że będę w programie, powiedzmy, górą przez trzy odcinki, tak, żebym mógł pomachać kolegom z drugiej stronie ekranu. Wyszło na to, że brałem udział w programie przez 5 solidnych lat i praktycznie w każdym odcinku! :)

Pamiętasz moment, kiedy pierwszy raz po udziale w „Europa da się lubić“ zostałeś rozpoznany przez widza na ulicy?

-Pamiętam jak czekałem przy pasach na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, kiedy ludzie patrzyli na mnie, jak przechodziłem przez ulicę i czułem jakby ktoś wydrukował list gończy na mnie! Myśłlałem sobie, czy mam coś na twarzy? Brudną mam twarz? Czemu wszyscy na mnie tak patrzą? Potem powoli do mnie dotarło, że chyba jednak wszyscy oglądali program „Europa da się lubić“! Sądziłem, że oglądalność tego programu będzie dobra, ale nie aż tak! :)
Kucharz...właśnie kończy prace nad książką kulinarną
Nie brakuje Ci czasem programu?

-Brakuje i to bardzo! Chodzi mi tu o to, że program był naprawdę dobry. Miał sens. Miał ręce i nogi i był naturalnie śmieszny. Bardzo dobrze bawiliśmy się podczas nagrania programu, co zresztą widać i słychać było za każdym razem. I nie tylko mi programu brakuje a i widzom również. Ile razy słyszałem, że szkoda, że programu już nie ma…

Jesteś obecnie najbardziej znanym w Polsce Anglikiem. Jak myślisz, dlaczego?

-Może dlatego, że nie ma innych dobrze znanych 5’o‘ clock‘ów w Polsce? (Śmiech.) Żartuję! Choć ludzie mówią, że jest kolega John Porter albo i prof. Norman Davies, ale oni, moi kochani, pochodzą z Walii, nie Anglii :)

Oprócz działalności medialnej i konferansjerskiej jesteś także strażakiem. Co jest dla Ciebie najważniejsze w tej pracy?
Kabareciarz...rozbawia czasem do łez. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Kevina Aistona
-Ratowanie i pomaganie ludziom w momencie, kiedy najbardziej mnie i innych strażaków potrzebują. Mam z tego ogromną satysfakcję zawodową. Oczywiście, jest mi bardzo szkoda tych ludzi, którzy znajdują się w różnych groźnych sytuacjach, ale cieszę się, że jesteśmy akurat wtedy, gdy ktoś nas potrzebuje. Jesteśmy po to, aby pomóc. Każdy z nas ma to we krwi. Kropka.

Wyobrażasz sobie siebie w innym zawodzie? Jak tak to pogodzić? Czy nie jest czasem ciężko? Jesteś osobą aktywną w wielu kierunkach…

-Ktoś spytał mnie jakiś czas temu: -„Kevin, co Ty teraz właściwie robisz?“ Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, jak mu odpowiedzieć. Zastanowiłem się, co robię w dniu dzisiejszym… Wyszło mi tak: jestem czynnym strażakiem, szefem kuchni na pokazach kulinarnych, konferansjerem, prowadzącym koncerty i festyny, kabareciarzem, jestem zatrudniony również na etacie w firmie Grupy DSF, jako inspektor ds. bezpieczeństwa, jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo na koncertach i imprezach masowych w całej Polsce, również jestem tłumaczem, a najwięcej zleceń mam od reżyserów telewizyjnych jak i filmowych, jak czas pozwala uczę języka angielskiego, ostatnio zostałem autorem książki „Kevin sam w kuchni“. Z tą książką pragnę obalać mity, które krążą po Polsce o kuchni angielskiej, że jednak mamy swoją kuchnię i jest to coś więcej, niż tylko fish and chips :) Jest to historia o mojej przygodzie w świecie gastronomii, jak i również o historii kuchni angielskiej. Oczywiście jest około 50 przepisów angielskich dań do wypróbowania w zaciszu własnego domu. Pisałem ją przez półtora roku, swoją premierę będzie miała mniej więcej za miesiąc.
Kiedy ktoś dzwoni do mnie w sprawie pracy, nigdy nie wiem kim za chwilę będę :) Taką różnorodność mam w swoim zawodzie.

Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której nie zostałbyś ani strażakiem, ani konferansjerem? W jakim zawodzie mógłbyś się wtedy realizować?

-Zdecydowanie jako szef kuchni. Ukończyłem szkołę gastronomii w Londynie, (gdy byłem młody) i mogę zostać zatrudniony jako zastępca szefa kuchni (Sous Chef) w każdej restauracji i jeszcze pokochać to, co robię :)

Teraz bardzo aktywnie (m.in wraz z jednostkami strażaków z całej Polski) włączyłeś się w akcję charytatywną „Pomoc dla Mileny“, która cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Powiedz, jak każdy z nas może pomóc?

-Zainteresuj się czyimś losem. Nie bądź obojętnym. Zwracaj uwagę na to, że nie każdy ma tak dobrze jak Ty, choć być może myślisz sobie, że i tak nikt nie ma gorzej od Ciebie, to jednak ma. Nie bądź samolubnym człowiekiem. Zwracaj uwagę na innych i pomagaj innym po prostu.

W związku z pomocą dla Mileny są organizowane właśnie koncerty oraz szereg imprez. Czy na którejś z nich pojawisz się jako konferansjer?

-Zgłosiłem się ze swoją chęcią i będę czekał na odpowiedź od organizatorów :)

Jak zachęciłbyś osoby, które zastanawiają się, aby pomóc Milenie?

-Tym, co powiedziałem już. Zwracaj uwagę na innych. Zainteresuj się :)

Przechodząc do tematów trochę prywatnych, jesteś Tatą małej Julki. Jak lubicie spędzać razem czas?
Strażak...Kevin jest obecnie najbardziej znanym strażakiem w Polsce. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Kevina Aistona
-Oglądamy zdjęcia w książkach, bajki, bawimy się różnymi zabawkami, klockami i mówię do Niej wyłącznie po angielsku, bo to byłby wstyd, że się ma ojca anglika a nie móc mówić po angielsku. A lada chwilę na świat przyjdzie następna córka, Nina :) Będzie trzecią moją córką w Radzyminie! Zawsze mówię, że kiedy Donald Tusk ogłosił niż demograficzny, to ja wysłuchałem wielkiego wodza i brałem się do roboty!!!:) Polska teraz ma trzy nowe obywatelki, Chelsea Zuzanną, Julię Anną i Ninę Marię :)

Powiedz, czy zabrałeś już córkę do Straży?

-Oczywiście, że tak. Zanim ukończyła roczek, siedziała za kierownicą wozu strażackiego! :)

(Rozmawiała Mariola Morcinková)Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fajnym bezpośredni jest Kevin na co dzień, jest znany może zrobić dużo dobrego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.