Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25789 miejsce

"Kevin..." czy "Grinch"? Zaproponuj alternatywny film idealny na święta

W czasie Bożego Narodzenia kanały telewizyjne prześcigają się w wyświetlaniu filmów doskonale znanych. Takie tytuły jak: "Kevin sam w domu", "Grinch" czy "Przetrwać święta" weszły już na stałe do ramówki świątecznej. Warto stworzyć dla nich alternatywę. Co proponujecie jako film idealny na święta?

 / Fot. Domena publicznaWarto pamiętać, że motyw świąteczny i specyficzny klimat bożonarodzeniowy jest obecny także w innych, mniej znanych filmach. Produkcje, aby przywoływać ten cudowny czas, wcale nie muszą dotykać świątecznej tematyki. Czasami Boże Narodzenie jest "bohaterem drugoplanowym", mającym dostarczać jedynie wizualnej atmosfery. Często nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się na ekranie.

Pokolenie wychowane w latach 80. i 90. z pewnością pamięta "Gremliny rozrabiają" - film, którego akcja dzieje się około świąt. I choć samo Boże Narodzenie nie jest tu istotne, zdecydowanie można go zaliczyć do tych, które ogląda się głównie w grudniu.

Filmy animowane także potrafią przywołać niesamowity świąteczny klimat, a do takich należy m.in. "Ekspres polarny". Specyficznie (nie)świąteczne są też dzieła Tima Burtona. Doskonałym przykładem może być świetna animacja "Miasteczko Halloween", film już kultowy. Kolejnym obrazem tego reżysera, w którym święta są obecne na drugim planie, jest "Powrót Batmana", w którym miasto zaczyna terroryzować człowiek-pingwin. Również "Edward Nożycoręki" jest filmem idealnie pasującym do bożonarodzeniowej atmosfery, w dodatku z pięknym przesłaniem, o którym warto pamiętać.

Oprócz filmów "ładnych" znajdują się także filmy "kontrowersyjne". Do obrazów, które zdecydowanie nie nadają się na familijny seans z dziećmi jest "Zły Mikołaj". Święta są obecne w tym filmie niemal na każdym kroku, jednak przez wzgląd na wulgarny język czy pewne elementy fabuły, przeznaczony jest raczej dla starszych widzów.

Czytaj dalej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Święta przed telewizorem to zmarnowane święta nie po to jest Boże Narodzenie aby oglądać program telewizyjny no chyba że się jest ateistą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.12.2011 14:38

"Beethoven - Świąteczna przygoda"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dogma http://www.filmweb.pl/film/Dogma-1999-1423
Army of Darkness http://www.filmweb.pl/film/Armia+ciemno%C5%9Bci-1992-3933
Dark City http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+miasto-1998-4885

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli przez 3-4 świąteczne dni telewizja "dogra" z siedem razy "Viva Las Vegas" ZZ Top to zwrócę uwagę na telewizor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nieznana opowieść wigilijna"
"Noc świętego Mikołaja"
"white christmas"
"cud na 34 ulicy"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.