Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1077 miejsce

Kevin sam wśród lwów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-07 10:39

Kevin Richardson jest najbardziej znanym człowiekiem na kuli ziemskiej, który wie jak pospać sobie z lwami. Jest wybitnym zoologiem i znawcą „psychiki” zwierząt.

I


Nawet w najśmielszych snach nie wydarzyło mi się, żebym był w objęciach jednego lwa, nie mówiąc już o całym stadzie. Owszem był taki sen o uchatkach kalifornijskich, które zabrały mnie na Wyspę Lodową. Gdzieś one zniknęły. Ja leżałem na lodzie. Pojawił się niedźwiedź polarny. Położył się przy mnie. Wszedłem na jego grzbiet i zasnąłem. Ześlizgnąłem się. Moje usta dotykały jego sinego ryja. Ale to sny o zwierzętach, które nie potrafią cię wypieścić. Co innego lwy w parku w Johannesburgu w RPA.

Kevin Richardson jest najbardziej znanym człowiekiem na kuli ziemskiej, który wie jak pospać sobie z lwami. Jest wybitnym zoologiem i znawcą „psychiki” zwierząt. Jak on to zrobił, żeby wytresować, chciałoby się powiedzieć, „wychować” te dzikie zwierzęta. Widziałem nieraz, w cyrku, jak poskramiacz lwów, dumny ze swojego osiągniecia (lwy poustawiane w rzędzie) oczekuje oklasków ze strony widzów. Pewne, niezbędne przedmioty: kij, bicz, kraty (te są konieczne ze względu na bezpieczeństwo) pomogły treserowi w „ujarzmieniu” lwów. W przeciwieństwie do lwów Richardsona, tamte to były kociaki. Zoolog z Johannesburga ćwiczy je bez stosowania zbędnych przedmiotów. Jego lwy nie znają: bicza, łańcuchów, krat.

W internecie można poczytać, że Kevin pływa z lwicami, przytula sie do nowonarodzonych hien, czy śpi z lwami. A jakie to są lwy, to zobaczylem na filmie. Aż mi włosy dęba stanęły. Potężne cielska o czarno-siwych grzywach. Wystarczy, że takie zahaczą jednym pazurem, nie mówiąc o łapach, a będzie tragedia. Ręka Richardsona łapę lwa myje. Podają sobie cześć. Wielki znawca przykuca i jego wzrok jest na poziomie ślipiów lwa. Jeden z nich liznął jęzorem w policzek Kevina. A potem całe stadko rzuca się (tzn. przytulają się) na niego i nie widać „wychowawcy”. Po chwili uśmiechnięty Kevin wydostaje się z uścisków pięciu dorosłych lwów. I urządzają sobie małą gonitwę. Kevin goni lwy, lwy gonią Kevina.

Jak ja mu zazdroszczę, że takich przyjaciół (choć wszystko ma swoją granicę) nie mam.

II


Muszę sam sobie stworzyć sen o lwie. Załóżmy, że jest rok 1983. Jest ciepły, czerwcowy wieczór. Biegnę główną ulicą w Opolu, na ostatni pociąg. Goni za mną trzech zomowców. A skąd oni się tu wzięli? Jestem sam wśród nich. I pałują mnie. Jeszcze mam na tyle siły, że jednym pstryczkiem uruchamiam lwa, który wybiega od strony Domu Chleba, i rzuca się na funkcjonariuszy. Pożera ich gumowe pały, zrywa z nich ubrania cywilne, i ryczy na nagich facetów. Zomowcy płaczą. A ja z przyjacielem lwem odwracamy ich na brzuch. Biore łapę lwa i po tyłku, po zadku najpierw pierwszego, potem drugiego i na koniec tego zomowca, który pierwszy mnie uderzył.

A na koniec wszystkim i lwu także, pokazuję swój dowód tożsamości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

M.S
  • M.S
  • 20.09.2010 20:15

Hej, wiesz może, gdzie można znaleźć książkę Kevina Part of the Pride, My Life Among Big Cats of Africa, a najlepiej to już w języku polskim??

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2009 11:43

Przypomniałem sobie, że kiedyś w filmie Tarzan powiedział, że lew może być przyjecielem człowieka, lecz trzeba pamiętać, że lew to lew.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.05.2009 10:14

Jak miło Cię zobaczyć

Ten film o Kevinie można zobaczyć na You Tube
link:)) www.youtube.com/watch?v=YGrVrHTT8dU

Pamiętam (a to jest odnośnie Twojej uwagi) jak byliśmy z grupą pomiarową w Nysie(kiedyś pracowałem w tym zawodzie). W ubojni mieliśmy wykonać pomiary emisji i w pewnej chwili uciekła krowa. Straż zakładowa, portierzy, nektórzy pracownicy gonili zwierze po całym zakładzie. Myśmy patrzyli na siebie i mówili Ej to zwierze chce się wydostac na zewnątrz. Ono płacze. Wielu z Nas to potwierdziło. Ale niestety krowę złapano. Dla mnie Richardson jest wyjątkowym znawcą zwierząt. Może łatwiej poznać ich "psychikę", niż ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.