Facebook Google+ Twitter

KGP: CBŚ zlikwidowało dwie fabryki amfetaminy

Według wstępnych szacunków, po dokończeniu cyklu produkcyjnego i sprzedaży towaru sprawcy mogliby zarobić nawet milion złotych.

Policjanci z Łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie fabryki amfetaminy zaopatrujące przemytników.
Linie produkcyjne obu wytwórni mieściły się w wynajętych pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych we wsiach powiatu Opoczno.fot.Policja

Mierzyli do policjantów

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch chemików (29 i 27 lat). Obaj są mieszkańcami Łodzi. Jeden z nich mierzył do funkcjonariuszy z pistoletu, który później okazał się "straszakiem".

W ręce funkcjonariuszy CBŚ wpadł także 41-letni organizator narkobiznesu oraz jego 21-letnia przyjaciółka.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt i chemikalia służące do produkcji amfetaminy oraz kilkadziesiąt litrów płynnego narkotyku. cfot. Policja

Przemycali narkotyki na Węgry

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję środków odurzających zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Funkcjonariusze pracowali nad sprawą producentów amfetaminy od początku bieżącego roku. W styczniu zatrzymano 4 osoby podejrzane o przemyt narkotyków z Polski na Węgry. Do aresztu śledczego trafiło m.in. małżeństwo z Łodzi zatrzymane na przejściu granicznym w Cieszynie, gdy w woreczkach przyszytych do ubrań usiłowali przewieźć przez granicę około 2 kg. amfetaminy.

żródło: materiały prasowe Policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.