Facebook Google+ Twitter

KGP. Jednoślad, trzy dni i dziesięć trumien

Sezon motocyklowy nabiera tempa, Policja notuje coraz więcej zdarzeń z udziałem kierowców jednośladów. Tylko od 26 do 28 maja br. na polskich drogach śmierć poniosło 10 motocyklistów. Nie bądź następny...

 / Fot. Archiwum KWP Katowice- Motocykliści, którzy zginęli w ostatni weekend to przede wszystkim młodzi ludzie przed trzydziestką - informuje Komenda Główna Policji, a przyczyną była najczęściej brawurowa jazda.

- Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie - ostrzega KGP.

W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi. Należy mieć na uwadze, że sprawstwo wypadku, w tym aspekcie, pozostaje kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas jazdy, ale też o kulturę i życzliwość.

 / Fot. Archiwum Policji- Na drodze nie powinno dochodzić do rywalizacji, udowadniania kto jest ważniejszy - powtarzają przy każdej okazji. - Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami.

Nie bądź następny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.