Facebook Google+ Twitter

KGP. Policjanci też osłonią twarze

Wkrótce na twarzach policjantów pojawią się maski przeciwsmogowe. Wprawdzie nie będzie obowiązku korzystania z nich, to jednak ochroną objęci zostaną mundurowi, którzy pełniąc służbę są szczególnie narażeni na działanie smogu i spalin.

 / Fot. Archiwum ZG NSZZP12 stycznia 2017 br. przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski zwrócił się z wnioskiem do komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka o "zlecenie podległym służbom podjęcia działań, które ograniczą do minimum skutki szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu wobec policjantek i policjantów wykonujących zadania służbowe".

Bardzo duża grupa polskich policjantów wykonujących codziennie ciężką i odpowiedzialną służbę zewnętrzną jest narażona na szkodliwe działania smogu, który w przyszłości może być powodem poważnych zachorowań, a nawet śmierci - czytamy w piśmie.

 / Fot. Wikipedia- Tymczasem policjanci na wyposażeniu nie posiadają nawet masek ochronnych, co jest standardem w przypadku funkcjonariuszy innych krajów - podkreślił przewodniczący policyjnych związkowców.

Jak się dowiedzieliśmy odpowiedni pion Komendy Głównej Policji opracował już procedurę zakupu masek ochronnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W resortach zapanowała istna histeria. Wojskowi demonstrują 13 grudnia a policjanci zakrywają twarz niby to przeciw smogowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie okażą się mniej krępujące niż pasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.