Facebook Google+ Twitter

KGP. Policjanci też osłonią twarze

Wkrótce na twarzach policjantów pojawią się maski przeciwsmogowe. Wprawdzie nie będzie obowiązku korzystania z nich, to jednak ochroną objęci zostaną mundurowi, którzy pełniąc służbę są szczególnie narażeni na działanie smogu i spalin.

 / Fot. Archiwum ZG NSZZP12 stycznia 2017 br. przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski zwrócił się z wnioskiem do komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka o "zlecenie podległym służbom podjęcia działań, które ograniczą do minimum skutki szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu wobec policjantek i policjantów wykonujących zadania służbowe".

Bardzo duża grupa polskich policjantów wykonujących codziennie ciężką i odpowiedzialną służbę zewnętrzną jest narażona na szkodliwe działania smogu, który w przyszłości może być powodem poważnych zachorowań, a nawet śmierci - czytamy w piśmie.

 / Fot. Wikipedia- Tymczasem policjanci na wyposażeniu nie posiadają nawet masek ochronnych, co jest standardem w przypadku funkcjonariuszy innych krajów - podkreślił przewodniczący policyjnych związkowców.

Jak się dowiedzieliśmy odpowiedni pion Komendy Głównej Policji opracował już procedurę zakupu masek ochronnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W resortach zapanowała istna histeria. Wojskowi demonstrują 13 grudnia a policjanci zakrywają twarz niby to przeciw smogowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie okażą się mniej krępujące niż pasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.