Facebook Google+ Twitter

Kibice będą bronić klubu Górnik Łęczna

Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna, założony 20 września 1979roku, czterokrotnie walczył o mistrzostwo Polski w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dobre czasy skończyły się jednak. Obecny właściciel zamierza zmienić nazwę klubu na GKS Bogdanka S.A. Kibice i reprezentujące ich stowarzyszenie nie chcą wyrazić na to zgody. Uważają to za negowanie wspaniałej 31- letniej tradycji klubu.

logo GKS Górnik Łęczna / Fot. logo klubuZa główne sukcesy uznaje się 7. miejsce w I lidze (obecnie Ekstraklasa) w sezonie 2004/2005, dojście do ćwierćfinału Pucharu Polski 2000/2001 oraz półfinału Pucharu Ekstraklasy 2006/2007. GKS opuścił Ekstraklasę po sezonie 2006/2007 jako klub zamieszany w aferę korupcyjną. Został zdegradowany aż o dwie klasy rozgrywkowe. Obecnie drużyna z tego 21-tysięcznego miasta gra w I lidze, zajmując 9. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Górnik Łęczna to znana wśród fanów sportu marka. Drużynie tej wielokrotnie udawało się wygrywać z najmocniejszymi ekipami w kraju- Wisłą, Legią, Zagłębiem czy Lechem.

Niestety czasy GKS Górnik Łęczna dobiegają końca. Właściciel większości akcji spółki zamierza zmienić nazwę klubu na GKS Bogdanka S.A. Kibice i reprezentujące ich stowarzyszenie nie chcą wyrazić na to zgody. Uważają to za negowanie wspaniałej 31- letniej tradycji klubu.

Górnik kojarzony jest z kopalnią Bogdanka, zarówno w rejonie, jak i całym kraju. Zmiana nazwy jest zupełnie niepotrzebna. Nie przyniesie sponsorowi żadnych wymiernych korzyści. Może spowodować trwałe protesty kibiców, a ostatecznie nawet odwrócenie się od skomercjalizowanego tworu.

Fani GKS nie rozłożyli bezradnie rąk. Zaczęli działać. Stworzyli specjalną witrynę internetową, gdzie można złożyć podpis pod ich petycją przeciwko zmianie nazwy ich ukochanego klubu- http://tylkogornikleczna.pl/. Już teraz trwają w mieście akcje wlepkowe informujące o niej (2000 wlepek z adresem witryny).

Stowarzyszenie wysłało również petycję do działu marketingu z prośbą o wskazanie realnych profitów i korzyści marketingowych związanych ze zmianami proponowanymi przez zarząd. Proponują w niej także o spotkanie w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Dla jednych to parę liter dla nas to całe życie- piszą fani GKS na swojej stronie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości - będą walczyć o swój klub GÓRNIK do końca.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.