Facebook Google+ Twitter

Kibice chcieli upamiętnić rocznicę 17 września, klub zapłaci karę

Komisja Ligi postanowiła nałożyć 5 tysięcy zł kary na klub Lechia Gdańsk za "wywieszenie transparentów bez zatwierdzenia i niezwiązanych z meczem".

Logo Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" / Fot. www.lwypolnocy.plGdański klub ma zapłacić za incydenty, jakie miały miejsce podczas spotkania Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Kara została nałożona za "wywieszenie transparentów bez zatwierdzenia i niezwiązanych z meczem oraz wniesienie i odpalenie racy świetlnej" - czytamy w oświadczeniu komisji.

Hasło "17.09.1939 - czwarty rozbiór Polski" miało przypominać zebranym na stadionie o 70. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę.

"Rocznica zdradzieckiej napaści Sowieckiej Rosji na Polskę to niezwykle ważna data w historii Polski. Prawdę o tamtych chwilach i pamięć o bohaterach należy z wielką dbałością przekazywać młodym pokoleniom, nie tylko w Polsce. Trzeba o tym mówić głośno, w taki sposób, aby nieodwracalnie usunąć nieprawdziwe wyobrażenie o tamtych zdarzeniach pokutujące na skutek wielu lat komunistycznej propagandy" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy".

Nałożenie na klub kary wielu kibiców odczytało jako chęć nałożenia historycznej cenzury. Rzecznik Ekstraklasy S.A. Adrian Skubis uspokaja i zaznacza, że gdyby transparent został zgłoszony do Wydziału Bezpieczeństwa PZPN kara nie zostałaby nałożona: "W tej sprawie nie chodzi o ocenę treści wywieszonej flagi, lecz jedynie o ominięcie procedury" - tłumaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.