Facebook Google+ Twitter

Kibice Cracovii wybrali koszulki dla piłkarzy

Jak podano na oficjalnej stronie Cracovii, piłkarze w drugiej połowie sezonu 2009/10 występować będą w nowych strojach. Opóźnienie w prezentacji strojów na nowy sezon to efekt konkursu ogłoszonego przez klub, przed startem rozgrywek.

Zwycięski projekt trykotu należy do Sebastiana Kotarby, który według jury, nawiązuje do 103-letniej tradycji klubu, ale jednocześnie jest innowacyjny.

Klub ogłosił konkurs 23 lipca, wraz ze Stowarzyszeniem "Tylko Cracovia" oraz firmą Red Box, który trwał do 20 sierpnia. Nastepnie jury wybrało zwycięzcę. Co zadecydowało o zwycięstwie?
- Przede wszystkim równomiernie ułożone pasy o takiej szerokości, jaką sobie wyobrażaliśmy - tłumaczy prezes Stowarzyszenia "Tylko Cracovia". - Na koszulce nie ma żadnych klinów, jest za to dobre przejście między tułowiem a rękawkami. Uroku koszulce dodaje kołnierzyk, a także napis „1906” na nim.

Kibicom drużyny z ul. Kałuży nie podobały się dotychczasowe stroje zawodników, co doprowadziło niemal do bojkotu strojów, których fani nie chcieli kupować. Niemiecka firma Jako, zaproponowała więc klubowi możliwość ogłoszenia konkursu. W lutym koszulki powinny być gotowe. Wstępny projekt został już wysłany do Niemiec.

Zwycięzca konkursu, pan Kotarba, otrzyma pierwszy egzemplarz wyjątkowej koszulki z autografami zawodników i całej kadry Cracovii, a także zgrzewkę napoju energetyzującego „Gol”

sport.interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.