Facebook Google+ Twitter

Kibice Gryfa w dość nietypowy sposób uczcili 17 września

Kibice Gryfa Słupsk postanowili uczcić 70. rocznicę 17 września w niezwykły sposób.

Kibice Gryfa Słupsk podczas śpiewania pieśni. / Fot. Fot. Marek Gabriel- Dziś nauczanie w szkołach trochę kuleje, a politycy tylko walczą między sobą, ewentualnie składają wieńce, nie myśląc o tym, jak zainteresować młodzież historią naszego kraju - mówi Łukasz Jaworski ze Stowarzyszenia Kibiców Gryfa Słupsk.

- Dzień 17 września oprócz napaści na Polskę, kojarzy nam się bardzo ze zniszczeniami jakich dokonała Armia Czerwona w mieście, kiedy gwałcono, grabiono i palono. Przez wiele lat, dzień wejścia Sowietów do Słupska był świętowany, co w latach komuny było wiadome, ale w wolnej Polsce powinno być skandalem - dodaje.

Na słupskim placu Zwycięstwa, 17 września o godzinie 20, zgromadziła się duża grupa słupskich kibiców. Przy odpalonych racach odśpiewali pieśń „Jak dobrze nam upalnym latem”. Ludzie, którzy przyglądali się całemu widowisku nie kryli zdziwienia. "Coś pięknego" - komentowali.

Warto podkreślić, że to nie pierwsza tego typu akcja. Rok temu, 11 listopada, na placu Zwycięstwa zebrało się ok. 200 osób by zaśpiewać wspólnie Rotę przy racach. Miejmy nadzieję, że kibice z „Księstwa Słupskiego” jeszcze nie raz pokażą charakter.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Komisja Ligi ukarała Lechię za transparent nawiązujący do napaści zbrojnej ZSRR na Polskę... zapewne tak samo będzie z kibicami Gryfa. Żyjemy w państwie komunistycznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A E
  • 18.09.2009 12:30

Brawa dla kibiców :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2009 12:12

"Kibice Gryfa Słupsk w dość nietypowy sposób uczcili 17 września", pisze Marek Gabriel.
Tekst krótki ale "zaangażowany",Kibice Gryfa pokazali jak moża inaczej - spektakularny sposób "uczestnictwa" i wyrażania nieobojętności wobec dziedzictwa narodowego.

Autor tez pisze "...Warto podkreślić, że to nie pierwsza tego typu akcja. Rok temu, 11 listopada, na placu Zwycięstwa zebrało się ok. 200 osób by zaśpiewać wspólnie Rotę przy racach."
zreacjonowany przez autora alternatywny w rozumieniu "zwyczajowym", sposób uczczenia rocznicy godny poparcia:)
Z tego tekstu wnoszę, że autor też "uczestniczył":)
Pozdrawiam z Kraków/Zakopane
Elżbieta Samek-Czapla

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.