Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28589 miejsce

Kibice kandydują do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Łódzkiego

Przedstawiciele kibiców Widzewa Łódź znaleźli się na listach wyborczych kandydatów do Rady Miejskiej w Łodzi oraz do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Stadion Widzewa / Fot. Michał MikinaDecyzję o wystawieniu swoich reprezentantów w zbliżających się wyborach podjęli członkowie Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew".

W oficjalnym oświadczeniu obu grup czytamy: "informujemy, że środowisko kibiców Widzewa jest apolityczne i pomimo wszelkich nacisków takie pozostanie. Mając jednak na uwadze niegospodarność panującą w naszym mieście, marnotrawienie publicznych pieniędzy, angażowanie się miasta w projekty niesłużące dobru publicznemu i marginalizowanie tych istotnych dla ogółu mieszkańców, środowiska kibiców Widzewa nie mogą pozostać bierne i postanowiły patrzeć w nadchodzącej kadencji na ręce radnym i władzom miasta (...) To jedyna droga by móc wpływać na decyzje miasta dotyczące Widzewa m.in. sprawiedliwego podziału pieniędzy na promocję miasta przez sport, czy budowy stadionu. Pamiętajcie, że tym razem nie głosujecie na polityków, działaczy czy byłych piłkarzy (którzy nas ostatnio srogo zawiedli) tylko na swoich kolegów z trybun. Liczymy, że wśród kibiców Widzewa zwycięży solidarność i Widzewski charakter."

Kibice Widzewa znajdą swoich reprezentantów na listach różnych komitetów. W wyborach do Rady Miejskiej, trzech kandydatów przypisanych zostało do list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a po jednym do list Komitetu Wyborczego Wyborców prof. Zdzisławy Janowskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci do Sejmiku wystartują w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Wyborczy Wyborców Janusza Korwina Mikke. Na dwóch listach kontrkandydatami kibiców łódzkiego klubu będą ludzie niegdyś bardzo mocno związani z Widzewem, czyli Tadeusz Gapiński (w wyborach do RM) oraz Józef Młynarczyk (w wyborach do sejmiku).

Głównym celem kandydatów związanych z ruchem kibicowskim jest doprowadzenie do podjęcia decyzji, które umożliwią wybudowanie do 2014 roku nowego stadionu Widzewa. Dzisiaj w siedzibie klubu przy al. Piłsudskiego, odbyła się prezentacja projektu tej inwestycji. Z kolei na jutro została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której m.in. ma zostać podjęta decyzja, czy przebudowa infrastruktury wokół mającego powstać stadionu, znajdzie się w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Łodzi. Marcin Animucki, prezes zarządu KS Widzew Łódź jednoznacznie stwierdził, że "jeśli rada miejska nie podejmie podczas wyznaczonej na wtorek sesji stosownych uchwał, klub wycofuje się z tej inwestycji (przebudowa stadionu, przyp. red.) i władze mogą same zrealizować tę inwestycję. Nie będziemy robić żadnych przeszkód, co więcej, jesteśmy gotowi przekazać miastu całą dokumentację i wykonać jeszcze projekt wykonawczy i budowlany, a po stronie miasta zostałoby już tylko wykonanie."

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 listopada.

Źródło: widzewtomy.net/widzew.pl/własne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.