Facebook Google+ Twitter

Kibice Legii i Polonii będą demostrować przed stołecznym ratuszem

Dwie manifestacje odbędą się w dniu dzisiejszym pod warszawskim ratuszem. Demonstrować będą kibice dwóch zwaśnionych drużyn - Polonii Warszawa i Legii.

 / Fot. Wikimedia CommonsMarsz Czarnych Koszul odbędzie się pod hasłem: "Sprawiedliwość dla Polonii!". Zdaniem kibiców tego klubu, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie dotrzymała obietnicy remontu stadionu na ul. Konwiktorskiej.

"Idziemy pod ratusz nie tylko jako kibice, ale także jako mieszkańcy Warszawy zatroskani fatalnym stanem tej cząstki miasta, która jest nam szczególnie bliska." - mówią kibice Polonii.

Kontmanifestacja kibiców Legii Warszawa będzie przejawem protestu, przed marnotrawieniem - zdaniem organizatorów - publicznych pieniędzy. Byłaby nim, według legionistów, modernizacja stadionu Polonii. "Te pieniądze można lepiej spożytkować, budując przedszkola, drogi czy mosty w Warszawie." - mówią kibice Legii.

Manifestacja Czarnych Koszul zaplanowana jest w godzinach 16.45-18.30. Kibice przejdą z ulicy Konwiktorskiej pod ratusz. Fani Legii Warszawa będą demonstrować równolegle, ich wiec rozpocznie się o 15.30 i potrwa do 18.30. To drugie zgromadzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta przez osobę prywatną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Aga G
  • Aga G
  • 23.10.2010 17:37

Nie ma w języku polskim takiego wyrażenia " w dniu dzisiejszym". Można powiedzieć "dzisiaj" lub "w dniu 23 października". Może autorowi przydałoby się krótkie szkolenie z języka polskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Litwiński
  • Paweł Litwiński
  • 23.10.2010 14:31

z tego co wiem, to Gronkiewicz, proponowała władzom klubu Polonia wsparcie przy remoncie obiektu, jednak oni nie wykazywali zainteresowania. poza tym wszystkie projekty remontu stadionu przy Konwiktorskiej stały w sprzeczności z decyzjami konserwatora co do północnego Muranowa. zresztą jako kibic warszawskich klubów uważam, że stolica będzie miała dwa stadiony, powstaje wiele boisk piłkarskich i to jest zasługą władz. to jest bardzo wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi też był podobny protest i kontrmanifestacja. Wszystko skończyło się pokojowo. Oby w Warszawie było tak samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na relację, bo mam złe przeczucie że to nie skończy się paroma okrzykami i rozejściem do domów w spokoju... Obym się mylił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.