Facebook Google+ Twitter

Kibice Legii i Wisły będą demonstrować w Warszawie. Będą zamieszki?

W związku z odwołaniem Superpucharu Polski, kibice Legii Warszawa zapowiedzieli demonstrację na ulicach miasta. Spodziewani są również kibice z Krakowa. Kibice obu drużyn są zwaśnieni. Czy miasto sobie poradzi?

 / Fot. Piotr Galas / W24Miasto zapewnia, że jest przygotowane na obie demonstracje -czytamy w serwisie bankier.pl. Na ulicach stolicy będzie około 15 tysięcy kibiców Legii Warszawa. Policja spodziewa się również fanów z Krakowa.

Fani obu drużyn mieli dopingować je podczas Superpucharu Polski. Z przyczyn technicznych zostało one odwołane. Kibice Legii postanowili zaprotestować oficjalnie i zorganizowali demonstracje pod hasłem "Krytyka wobec działań rządu". Według zgłoszenia ulicami przemaszeruje 15 tysięcy osób. Nie jest znana liczba kibiców z Krakowa.

Według Krzysztofa Wąsowskiego, który reprezentuje Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa można spodziewać się prowokacji. -" Nie mogę zagwarantować, że nasi kibice nie zareagują. Jeśli będą widzieć, że coś złego się dzieje, że jacyś inni kibice będą chcieli w naszym mieście robić awanturę, no to po prostu zareagują" – powiedział Wąsowski.

Obie demonstracje mają odbywać się w odstępie 30 minut. Chociaż ich trasy się nie krzyżują to jednak mają wspólny finał, którym jest Stadion Narodowy. Warszawa liczy na dobre zabezpieczenie przez policję obydwu demonstracji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.