Facebook Google+ Twitter

Kibice Legii jako najeźdźcy Moskwy

Nie milkną echa pierwszego meczu II rundy eliminacji piłkarskiego Pucharu UEFA, pomiędzy Legią Warszawa a FK Moskwa.

Tradycyjnie, jak to w spotkaniach klubu ze stolicy, wydarzenia na murawie sprzed dwóch tygodni były tylko częścią ogółu widowiska. Drużyna zawiodła przegrywając ostatecznie 1:2. Swoją frustrację, wywołaną fatalną grą piłkarzy, postanowili wyrazić fani skandując obraźliwe okrzyki pod adresem Rosjan, ich wyrazy dezaprobaty były doskonale słyszalne na boisku. Swoje stanowisko w sprawie konfliktu na Kaukazie wyrażono głośnym skandowaniem ''Gruzja'' oraz ''j...Ruskich j...'' .
 / Fot. oficjalne logo FK Moskwa
Pomeczowa konferencja prasowa przebiegała w bardzo napiętej atmosferze. Trener zespołu gości, Oleg Błochin, wyraził oburzenie zachowaniem publiki, zapowiadając skierowanie sprawy do UEFA domagając się ukarania klubu. Jan Urban ripostował postawione zarzuty twierdząc, że sytuację na trybunach podgrzało zachowania gości, którzy często symulowali urazy i faule. Na odchodne Błochin stwierdził, iż ''w Moskwie będzie gorzej'', po czym wściekły opuścił konferencję.

 / Fot. Screen z filmu
Jak się okazało ''groźby'' trenera nie są wyssane z palca! Pokłosie tamtych wydarzeń jest widoczne na oficjalnej stronie moskiewskiego klubu. Miejscowe media nadchodzący rewanż traktują niczym wojnę i emitują specjalny klip. Możemy na nim zobaczyć urywki z rosyjskiego filmu ''1612", ukazującego XVII-wieczną polską okupację Kremla, obraz wściekłego niedźwiedzia. Klip wywołuje skrajnie negatywne emocje. Zamieszczony film ukazuje przyjazd grupy fanów z Warszawy, jako najazd nieprzyjaciela. Apeluje do kibiców największych rosyjskich klubów o zjednoczenie.

Pozostaje postawić pytanie, gdzie leży granica wojny psychologicznej i czy należy mieszać do sportu wydarzenia polityczno-historyczne traktując futbol jako wojnę. Takie prowokacje mogą powodować jeszcze większe napięcie, a nawet zamieszki wśród najzagorzalszych fanatyków. Pozostaje mieć nadzieje, że czwartkowy rewanż, oprócz awansu polskiej drużyny, nie przyniesie żadnych negatywnych emocji.

Poniżej zamieszczam linkdo klipu ze strony FK Moskwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mój kolega skomntował to tak: "Lachy to ich dziewczyny mogą przy drodze zrobić". 2:0 dla Legii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech rozklepią ruskich ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamieściła legialive

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako pierwsza całą informację zamieściła www.legialive.pl już we wtorek i na jej podstawie sporządziłem artykuł do widomosci24.pl. Jeżeli uważasz największy nieoficjalny serwis kibiców Legii za ''bulwarówkę'' to wyrażam ubolewanie nad brakiem znajomości realiów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O sprawie dowiedziałem się z WP. Teraz wchodzę tu i to samo info. WP to portal bulwarowy, plolkarski. Nie chciałbym, żeby wiadomosci24 osiągnęły merytorycznego dna. A od taki artów zaczyna się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to znaczy, że "miejscowe media nadchodzący rewanż traktują niczym wojnę i emitują specjalny klip."
Jakie media i kiedy wyemitowały? Jakieś artykuły potwierdzające, że media traktują rewanż niczym wojnę?
Jak na razie mamy klip zamieszczony na stronie klubu, a to różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.