Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

467 miejsce

Kibice Legii odsłonili pomnik widelca

- Pół roku po pamiętnych wydarzeniach, stawiamy tu symboliczny pomnik widelca. Jest to pomnik głupoty rządzących, ich pogardy dla praw obywatelskich a także uległości polityków wobec biznesu - grzmiała dziś przedstawicielka SKLW.

Kibice stoją dokładnie w miejscu, w którym stali pół roku temu. / Fot. Adam LutostańskiDzisiejszy happening zorganizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa na warszawskim podzamczu był pokojową formą protestu wobec bezzasadnego według fanów zatrzymania około 750 kibiców zespołu z Łazienkowskiej, którzy 2 września ubiegłego roku szli na mecz derbowy z Polonią Warszawa w Pucharze Ekstraklasy. Należy dodać, że czekało tam na nich tylko 300 biletów, bowiem Polonia nie przeznaczyła dla nich więcej wejściówek. Według policji funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami i petardami gdy grupa kibiców przechodziła koło stadionu Polonii. Następnie fani zostali sprowadzeni ulicą Sanguszki na Podzamcze, gdzie otoczyła ich policja. Tam, według nich, doszło do nadużyć ze strony funkcjonariuszy.

Zdanie fanów na temat tych wydarzeń było jasne. Według nich, była to ostateczna próba zlikwidowania ruchu kibicowskiego na Legii.

Widelec z drugiej strony / Fot. Adam Lutostański- Być kibicem Legii zaczęło znaczyć być wyjętym spod prawa; funkcjonariusz państwa musi się liczyć z każdym, ale nie z kibicem. Setki młodych ludzi po raz pierwszy wtedy zetknęło się z więzieniem i policyjną przemocą. Poznało też, co to znaczy być ofiarą zakłamanej, medialnej nagonki. Setkom zwykłych warszawiaków grożą wyroki sądowe za nic. Szczytem absurdu stało się rzekome zarekwirowanie kilkusetosobowemu tłumowi jednego widelca - mówiła przedstawicielka SKLW.

Kibice, którzy zjawili się na podzamczu potwierdzali słowa wypowiedziane z mównicy. Wielu z nich trafiło do więzienia. Zastraszani przyznawali się do przedstawianych zarzutów. Pomocą, między innymi w składaniu Fani odpalili racę / Fot. Adam Lutostańskiodwołań, służyli im prawnicy stowarzyszenia.

Podczas styczniowej konferencji PiS i SKLW Mariusz Błaszczak i Paweł Poncyljusz (obaj z PiS) mówili: - Naszym zdaniem doszło do nadużycia władzy. Dowodów, o których była mowa we wrześniu, wciąż nie przedstawiono, a sądy przyznają rację kibicom, uwzględniając ich zażalenia.

W dzisiejszej, trwającej 30 minut demonstracji, wzięło udział około 300 osób. Po odczytaniu wystąpienia SKLW, kibice odśpiewali kilka dodających otuchy do walki piosenek, a następnie spokojnie rozeszli się do domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2009 20:22

Sprawa nadużywania władzy przez panów w mundurach nie jest ani nowa ani jakoś specjalnie inna od tego co robili od 46roku
biorąc pod uwagę fakt że poza nazwą od tamtych czasów niewiele się zmieniło łącznie z kadrami jak się człowiek dobrze przygląda to z pod czapek nieraz wystają ubeckie mordy które pamięta z innych sytuacji. Szkoda tylko że czasem jestem za kulturalny żeby podejść i po wyjaśnieniu za co po prostu odwdzięczyć się za ich sprawki z odpowiednim oprocentowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wszystkie z 688 podejrzanych osób, którym po meczu dwóch warszawskich drużyn Legii i Polonii przedstawiono zarzuty mają być objęte aktem oskarżenia - wynika z informacji przedstawionej w środę przez policję i prokuraturę na posiedzeniu sejmowej komisji." - Sport.pl 4.03.09

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2009 15:11

Chwila chwila.... wiec chlopaki przeszli sie na spacer? Tak przypadkiem pod stadion? Bo przecież nie na mecz - biletów przecież nie mieli, bo nie kupili, a nie było już sprzedaży...

Bezmyślnością policji byłoby dopuścić ich pod stadion i dopuścić do awantur z kibicami Polonii. Bo jednak jakieś race były, prawda? Poza tym z tego co się orientuję, poza widelcem było też kilka innych ...."zabawek" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Piotrem! Tymoteusz, nie wszyscy kibice Legii są spod znaku "HWDP"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O masz, Widelec? Znając mentalność kibiców powinno być wielkie "HWDP" czy coś równie ambitnego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.02.2009 23:31

Mała poprawka:
"Należy dodać, że czekało tam na nich tylko 300 biletów, bowiem Polonia nie przeznaczyła dla nich więcej wejściówek" - nie czekało. Sprzedaż przed meczem nie była prowadzona.

Z 300 wejściówek wcześniej sprzedało się kilka-kilkanaście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dobrze, że o tym wspomniałeś, Adam. To dobrze, że chociaż kibice Legii potrafią się zjednoczyć i sprzeciwić organom władzy w słusznej sprawie.

Nie ma wystarczajacej ilości dowodów, więc wychodzi na to, że policja uważa, iż wszyscy kibice są w porządku z wyjątkiem sympatyków Legii.

Tak być nie może! Gdzie sprawiedliwość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stop policyjnej prowokacji +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.