Facebook Google+ Twitter

Kibice Legii wybrali projekt pomnika legendy swojej drużyny - Kazimierza Deyny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-26 13:16

Pomysł Tomasza Radziewicza okazał się bezkonkurencyjny. Na siedem tysięcy oddanych przez internautów głosów, zdobył ponad 5 tysięcy.

Wyniki głosowania ogłoszono w poniedziałek, przy okazji otwarcia Muzeum Legii. Internauci mogli głosować na dwa najlepsze projekty, wybrane spośród 21 nadesłanych do klubu prac.

Projekt Tomasza Radziewicza zwyciężył dzięki dynamicznemu układowi pomnika. Trójwymiarowa postać Deyny z piłką przy nodze, wygląda tak, jakby zatrzymał się czas. Projekt Komitetu Budowy Pomnika Kazimierza Deyny zakłada nie tylko budowę pomnika, ale i oświetlenie w płycie chodnikowej na kształt przeszklonej fosy.

Pomnik legendy stołecznego klubu ma stanąć przed wejściem na trybunę od strony ulicy Czerniakowskiej, ponieważ to właśnie z tamtej strony przewidziane jest najszersze dojście do nowego stadionu.

- Naszą ambicją jest to, by pomnik powstał przed EURO 2012, wszystko jednak zależy od tego, jak szybko uda nam się dopełnić wszelkich formalności i przede wszystkim zebrać niezbędną kwotę, którą szacujemy na 130-150 tysięcy złotych - mówi Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Kazimierza Deyny - Wojciech Cłapiński. Środki na budowę pomnika zbierane będą na zasadzie zbiórki publicznej, podczas kwest na meczach warszawskiej Legii oraz poprzez wpłaty na specjalny rachunek bankowy, założony przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa - dodaje przewodniczący Wojciech Cłapiński.

Miniaturkę pomnika możemy zobaczyć już dziś w nowootwartym muzeum stołecznego klubu piłkarskiego, na oryginał jednak będziemy musieli jeszcze poczekać, choć organizatorzy konkursu zapowiadają, że chcą zdążyć przed EURO 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.