Facebook Google+ Twitter

Kibice Legii z Żylety zbojkotują mecz z Wisłą Kraków?

Wojny na linii kibice-zarząd Legii Warszawa ciąg dalszy. Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa (SKLW) nawołuje w związku z wydarzeniami przed i w trakcie meczu derbowego z Polonią do bojkotu dzisiejszego spotkania T-Mobile Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Trybuna północna Legii / Fot. Sofik/CC BY-SA 3.0Grupy kibicowskie Legii Warszawa czują się pokrzywdzone i urażone przez klub, ponieważ nie ustosunkował on się do piątkowych wydarzeń. "Fanatycy z Żylety", jak sami się określają w komunikacie, bojkotują wobec tego dzisiejszy mecz ligowy z Wisłą Kraków. We wtorek wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski, wydał decyzję o zamknięciu dolnej części trybuny północnej.

Czytaj też: Żyleta" na Legii w połowie zamknięta. Wojewoda wydał decyzję


Wcześniej klub zerwał z SKLW współpracę, w odpowiedzi na wyrządzone na trybunie północnej szkody i chwalenie tych czynów.

Kibice z "Żylety" uważają, że "w następstwie działań pracowników klubu, pod naciskiem wojewody, zagrożone było zdrowie i życie ich własnych kibiców". Oskarżają klub o brak odpowiedzi na pytania, "kto odpowiada za straty finansowe będące następstwem nieprofesjonalnej akcji ochrony" w meczu z Polonią Warszawa i "kto z jego przedstawicieli inspirował zatrzymania, jakich w sobotę o 6 rano bezprawnie dokonywała policja". SKLW obarcza klub także odpowiedzialnością za brak możliwości opraw, mimo iż zakazał ich Wojewoda.

Czytaj też: Zarząd Legii Warszawa zawiesił współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kibice biorą przykład z piłkarzy, którzy lubią bojkotować mecze. Szczególnie te w europejskich pucharach, na MŚ i Euro ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.