Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28708 miejsce

Kibice ŁKS żądają od władz Łodzi ratowania klubu

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-15 13:41

Około 300 - 400 kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego manifestowało dziś przed południem przed łódzkim urzędem miasta. Domagali się od władz Łodzi działań zmierzających do ratowania klubu.

Kibicie ŁKS przed łódzkim magistratem. / Fot. Jakub PokoraW okolice Piotrkowskiej 104 kibice Łódzkiego Klubu Sportowego dotarli przed godziną 10. Manifestacja zakończyła się około 11:40. W czasie, kiedy kilkuset kibiców demonstrowało przed urzędem, delegacja kibiców spotkała się z wiceprezydentem Łukaszem Maginem.

Nie udało się wypracować żadnych rozwiązań, rozmowy kibiców z władzami Łodzi mają być kontynuowane we wtorek, o godzinie 14.

Zobacz więcej zdjęć.

Ełkaesiacy wbijają sobie nóż w plecy

175 tys. zł żąda od spółki ŁKS nie kto inny tylko Akademia Piłkarska... ŁKS. Odpowiednie pismo w formie donosu o takich zaległościach w klubie trafiło do komisji licencyjnej PZPN. Jaką decyzję w takiej sytuacji podejmie piłkarska centrala? Czy licencja jest zagrożona?

Kibice ŁKS Łódź z transparentem "Nie ma Łodzi bez ŁKS-u" podczas sesji rady miasta, 16 stycznia. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiAkademię Piłkarską ŁKS prowadzą Jarosław Bielski, Marek Chojnacki, Wiesław Pokrywa. Swego czasu podpisano z Danielem Goszczyńskim umowę, że Akademia przejmuje (bezpłatnie) młodzież, szkoli i później (bezpłatnie) przekazuje najzdolniejszych i wyszkolonych zawodników do pierwszej drużyny. Za to szkolenie miała otrzymywać wynagrodzenie. Nie otrzymywała i dług wynosi już 175 tys. zł.

Doniesienie w tej sprawie do PZPN to - zdaniem trenera łodzian Grzegorza Wesołowskiego - wbicie noża w plecy ŁKS. Trzeba się z tym zgodzić. Martwi, że w klubie wybucha kolejna wojna domowa.

Policjanci w bramie wiodącej do urzędu miasta i urzędu wojewódzkiego. / Fot. Jakub PokoraTym bardziej jest to bolesne, że wcześniej był pomysł, by ratować klub, bo na nim nawet można zarobić. Z takiego słusznego zresztą założenia wychodzili zawodnicy i pod wodzą menedżera Tomasza Kłosa chcieli przejąć rządy w klubie. Rozpoczęli poszukiwania sponsora, który mógłby pomóc przetrwać bardzo trudny okres. Po awansie do ekstraklasy budżet dałoby się domknąć. W sytuacji donosów, komorniczych zajęć ŁKS może się już nie podźwignąć.

Umiarkowanym optymistą jest udziałowiec klubu Daniel Goszczyński. Sceptycznie podchodzi do inicjatywy zawodników. - Już to kiedyś przerabialiśmy i okazało się, że zawodnicy nie ściągnęli do klubu kapitału - mówi Daniel Goszczyński. - A zapowiedzi były takie, jakby przyjmowała nas do siebie Liga Mistrzów. Okazuje się, że to nie takie proste. Dla mnie w klubie numerem 1 jest prokurent spółki Marek Łopiński.

W czwartek z urlopu wraca Grzegorz Klejman, który już kilka razy ratował klub i zapowiadał, że zrobi to jeszcze raz. Na powrót Grzegorza Klejmana czeka Daniel Goszczyński. - Jak będzie trzeba, zakopiemy topór wojenny - mówi Goszczyński.

Przy okazji trzeba gdzieś odkopać wielki skarb! Bo bez niego braknie pieniędzy!

Dariusz Kuczmera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Warszawiak żąda by ratować ŁKS a także Hutnik Kraków i Raków Częstochowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, żeby tak zasłużony klub przestał istnieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę, czy jestem z moimi poglądami w mniejszości. Ale prywatyzacja absolutna dla mnie jest nie do przyjęcia. Coś takiego, jak Edukacja i Zdrowie Obywateli Państwa powinno znajdować się w strefie objętej działalnością organów państwowych. My wszyscy, chcąc stanowić populację liczącą się wśród innych narodów, musimy sami o siebie zadbać, razem i znaleźć pieniądze na utrzymanie siebie na możliwie wysokim poziomie edukacyjnym i zdrowotnym. A uprawianie sportu z której by strony nie patrzył poprawia kondycję zdrowotną ludzi młodych i nie tylko. Dlatego kluby sportowe powinny być objęte pieczą organizacji samorządowych, czy państwowych i nie powinny, koniecznie być wyczynowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No. proszę , ponad stuletnie zdjęcia drużyny ŁKS publikowaliśmy tutaj. Taki Klub z taką tradycją. A teraz wszystko rozbija się o pieniądze...link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.