Facebook Google+ Twitter

Kibice nie kupowali PPV. Słaba oglądalność meczu z Czarnogórą

Pomysł transmitowania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w systemie pay-per-view zakończył się dla nadawców porażką. Ogromna większość kibiców nie chciała płacić za oglądanie kadry trenera Waldemara Fornalika w telewizji.

Przemysław Tytoń w chwilę po eksplozji petardy. / Fot. EPA/BORIS PEJOVICJak donosi serwis interia.pl, tylko 50 tys. abonentów platformy Cyfrowy Polsat wykupiło dostęp do transmisji z meczu reprezentacji z Czarnogórą.

Dane dotyczące oglądalności w sieciach telewizji kablowych nie są jak dotąd znane. Jednak jest mało prawdopodobne, aby po zsumowaniu wyników liczba osiągnęła oczekiwane przez pośrednika Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), firmę Sportfive, 200 tys. widzów. Oznacza to, że Sportfive zarobiło by prawdopodobnie więcej, sprzedając transmisję TVP nawet po stosunkowo niskiej cenie. A jeśli chodzi o Polsat, to same wpływy reklam w paśmie otwartym mogłyby przynieść uzyskane wpływy z transmisji PPV.

Czarnogóra Polska 2:2. Wielkie emocje na otwarcie eliminacji mistrzostw świata

Koszt 30-sekundowego spotu reklamowego podczas "prime time" w tej stacji to wydatek co najmniej 50 tys. złotych. Mimo to stacja zachęca na swojej stronie internetowej do wykupywania dostępu do wtorkowego spotkania reprezentacji z Mołdawią znowu na takich samych zasadach jak w przypadku meczu z Czarnogórą.

Tak niska oglądalność nie oznacza jednak, że zainteresowanie spotkaniem z Czarnogórą było małe. W Internecie dostępnych było wiele nielegalnych transmisji. Niektóre ze stron oferujących transmisje na żywo były tak przeciążone, że nie dało się ich otworzyć. Mimo to można było przy odrobinie cierpliwości bez problemu znaleźć transmisję w miarę dobrej jakości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

.
  • .
  • 10.09.2012 11:20

Relacja z wyczynów naszych piłkarzy zasługuje na migawkę w wiadomościach to wystarcza w zupełności. Nie ma co się chwalić brakiem umiejętności prawie dostali łupnia z krajem wielkości naszego województwa. Już zaczęli chwalić się znajomością matematyki i obliczają dalsze szanse jakie mają by żenować nas swym brakiem umiejętności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Uhahany
  • Uhahany
  • 10.09.2012 09:00

Jak widać nasze społeczeństwo jednak wykazało się obywatelską postawą i nie dało ostrzyc się jak barany. BRAWO. A dla pazernych nadawców również brawo, bo się pięknie przejechali przy takich wynikach i dołożyli ze swojej kasy, więc pośrednio dofinansowali naszych kopaczy. BEZCENNE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 dychy za mecz polskiej reprezentacji?! haha śmiech na sali :D
zresztą nie oszukujmy się... jakby mecz pokazali za darmo, to widzów byłoby niewiele więcej. jakie widowisko - taka frekwencja :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes Grzegorz Lato w 2009 roku podpisał umowę ze Sportfive. Wynika z niej m.in., że związek zrzeka się wszystkich wpływów z tytułu organizacji meczów reprezentacji Polski na rzecz tej firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Duch
  • Duch
  • 09.09.2012 20:11

Czyli nie ma co liczyć, że ludzie przestaną wspierać tę farsę. Ci piłkarze sprawiają, że kampania wrześniowa i zabory to sukces przy ich wyczynach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.