Facebook Google+ Twitter

Kibice Widzewa Łódź dopingowali pod stadionem

Ponad tysiąc kibiców Widzewa zebrało się pod bramami stadionu łódzkiego klubu, aby wspierać swoją drużynę, grającą mecz z Zagłębiem Lubin. Decyzją Wojewody Łódzkiej, niedzielne spotkanie było zamknięte dla publiczności. Widzew wygrał 2:1.

Stadion Widzewa zamknięty dla publiczności / Fot. Michał MikinaW piątek, Wojewoda Łódzka podjęła decyzję o zamknięciu stadionu przy al. Piłsudskiego 138 dla widzów. W opinii Jolanty Chełmińskiej, podczas spotkania Widzewa z Zagłębiem Lubin, mogło dojść do ekscesów zagrażających porządkowi publicznemu. Dzień wcześniej, zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował, że do końca sezonu 2010/2011, na mecze Ekstraklasy, nie będą wpuszczani kibice gości.

Sympatycy Widzewa decyzję Wojewody uznali za niezrozumiałą a także Kibice wznosili antyrządowe hasła / Fot. Michał Mikinaniesprawiedliwą i w niedzielę zgromadzili się na parkingu przed stadionem, dopingując swoją drużynę oraz wznosząc antyrządowe hasła: "Donald matole, Twój rząd obalą kibole", czy "Tusk jest brzydki". Nie doszło do żadnych interwencji ze strony służb porządkowych. Zachowanie kibiców było stale monitorowane oraz nagrywane przez policję.

Kibice Widzewa pod stadionem / Fot. Michał MikinaPo meczu, piłkarze Widzewa z korony stadionu podziękowali za doping swoim fanom, a ci następnie rozeszli się do domów. Kibice, którzy kupili przed rozpoczęciem rundy wiosennej karnety, rozważają złożenie pozwu zbiorowego o odszkodowanie.

Decyzję o zamknięciu stadionu skomentował m.in. trener Widzewa, Czesław Michniewicz: "Taki mecz przy pustych trybunach przypomina raczej grę kontrolną, a przecież ważą się losy utrzymania czy gry w pucharach. Niektóre zespoły mogą przez to nie zrealizować swoich celów. Oczywiście to nie jest tak, że bez kibiców nie można dobrze grać w piłkę. Można, ale traci to sens".

Stadion Widzewa Łódź, to kolejny obiekt piłkarski zamknięty dla publiczności, po zamieszkach do jakich doszło w trakcie finałowego meczu o Puchar Polski między Lechem Poznań a Legią Warszawa.

źródło: własne/widzewiak.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.