Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13615 miejsce

Kibice Widzewa Łódź walczą o swój stadion

Łódź do dzisiaj nie ma stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia, mimo że w mieście istnieją dwa kluby o wielkich zasługach dla polskiego futbolu.

Stadion Widzewa Łódź / Fot. Brovcu/ http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stwidzew.jpg&filetimestamp=20060603010044W Łodzi od wielu lat trwa równie gorąca, co jałowa dyskusja na temat budowy nowoczesnych, odpowiadających współczesnym potrzebom stadionów piłkarskich. W ponad 700 tys. mieście są wprawdzie dwa kluby, które mają potencjał i aspiracje do odgrywania wiodących ról w piłkarskiej ekstraklasie, to jednak ze względu na przestarzałą, czy wręcz niszczejącą infrastrukturę sportową, są skazane na ligową przeciętność.

W ostatnich miesiącach Prezydent Hanna Zdanowska zdecydowanie zadeklarowała potrzebę wybudowania stadionu miejskiego, który rozwiązałby powtarzające się problemy licencyjne Łódzkiego Klubu Sportowego oraz dałby impuls do dalszego rozwoju Widzewowi. Według słów Zdanowskiej, kwestią sporną pozostaje już jedynie lokalizacja mającego powstać obiektu. Kibice ŁKS-u chcieliby aby powstał on na miejscu wysłużonego stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2, co jest nie do przyjęcia dla fanów Widzewa. Kompromisem mającym pogodzić obie strony jest koncepcja budowy stadionu miejskiego na neutralnym terenie (najbardziej prawdopodobna lokalizacja, to tereny łódzkiego Startu).

Kibice Widzewa wciąż jednak pamiętają o obietnicach budowy stadionu dla czterokrotnego mistrza Polski, przy al. Piłsudskiego 138, składanych przez władze miasta oraz właściciela klubu. Najpoważniejszym argumentem przemawiającym za budową nowoczesnego stadionu w miejscu obecnego jest frekwencja na meczach Widzewa. Pod tym względem, w rundzie jesiennej łodzianie ustępowali tylko drużynom, które swoje mecze rozgrywają na nowowybudowanych obiektach, czyli Legii Warszawa, Lechowi Poznań, Wiśle Kraków i Koronie Kielce.Mniej kibiców przychodziło m.in. na mecze Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin, które mogą pochwalić się większymi stadionami. Także ostatnie spotkanie Widzewa z Arką Gdynia oglądało prawie 9 tys. kibiców, co było czwartym wynikiem 20. kolejki Ekstraklasy.

Od kilku miesięcy Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa" prowadzi akcję pod hasłem "Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie. Na ostatnim meczu łódzkiej drużyny, na stadionie wywieszony był 40-metrowy transparent o takiej treści a kilka tygodni wcześniej hasło pojawiło się w formie ogłoszenia w lokalnej prasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.