Facebook Google+ Twitter

Kibice Wielkiego Śląska zapłacą za "kiboli"

Wrocławscy kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu Wielki Śląsk pokryją koszty związane z naprawą dwóch pojazdów komunikacji miejskiej, zniszczonych po sobotnim meczu piłkarskiej Ekstraklasy.

Tramwaj Skoda 16T na ulicach Wrocławia (fot. ilustracyjna) / Fot. Bartosz SenderekPseudokibice wracający z sobotniego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze uszkodzili dwa tramwaje należące do wrocławskiego MPK. Mimo policyjnej interwencji sprawców zdarzenia nie udało się zatrzymać.

Za szkody wyrządzone przez "kiboli" zapłacić postanowili kibice Wielkiego Ślaska, którzy gorąco potępiają takie zachowania. "Wszyscy członkowie Stowarzyszenia Wielki Śląsk wyrażają głębokie niezadowolenie i dezaprobatę dla aktów zniszczenia, jakich dopuścili się ludzie mieniący się kibicami Śląska Wrocław w sobotę po meczu z Górnikiem Zabrze..." - czytamy w oświadczeniu wydanym przez stowarzyszenie. - Doceniamy zaangażowanie MPK Wrocław oraz jego pracowników we wspieranie naszego klubu oraz promowanie go w przestrzeni miejskiej Wrocławia - czytamy w oświadczeniu.

Wrocławskie MPK od dłuższego czasu jest partnerem Śląska Wrocław. Po Wrocławiu jeżdżą dwa tramwaje promujące drużynę z Oporowskiej. Ponadto wielu kierowców i motorniczych to sympatycy wrocławskiego Śląska. Na lusterkach pojazdów prowadzonych przez członków zakładowego fanklubu możemy dostrzec klubowe barwy.

Stowarzyszenie Wielki Śląsk powstało dwa lata temu. Jednym z jego celów jest promowanie pozytywnego obrazu kibiców Śląska Wrocław. Członkowie stowarzyszenia dbają o dobrą atmosferę na stadionie, organizują zbiórki na meczowe oprawy, a także biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Pseudokibice nie tylko niszczyli tramwaje


Uszkodzone tramwaje do nie jedyny incydent do jakiego doszło podczas ostatniego weekendu doszło z udziałem stadionowych chuliganów. Przed sobotnim meczem wrocławska policja zatrzymała dwóch mieszkańców powiatu gliwickiego, którzy usiłowali wnieść na stadion przy ul. Oporowskiej materiały pirotechniczne. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Jak informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu: - Za posiadanie i usiłowanie wniesienia wyrobów pirotechnicznych na imprezę masową grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rafał Kulik
  • Rafał Kulik
  • 18.11.2010 00:07

Zapewne na tramwajach wyżyli się "stadionowi patrioci", Ci sami którzy 11 listopada maszerowali w pochodzie razem z ONR. Zawiedzeni faktem, że podczas marszu nie można było nikomu natłuc, wyżyli się tym razem na tramwajach. Naprawdę prawdziwi patrioci, wzór do naśladowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to pięknie działa Wielki Śląsk-widac że dbają o MPK. Jeżdżąc codziennie po Wrocławiu spotykam na lusterkach Herb Śląska i wiem że MPK jest ze Śląskiem na dobre i na złe:)
J

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.