Facebook Google+ Twitter

Kibice Wisły Kraków protestują. Zbojkotują mecz z Górnikiem

Fani kolejnej drużyny postanowili ogłosić protest. Tym razem przyszedł czas na kibiców krakowskiej Wisły. Zbliżający się mecz z Górnikiem Zabrze został zbojkotowany przez SKWK (Stowarzyszenie Kibiców Wisły).

 / Fot. Piotr DrabikPodobnie jak kibice Legii i wcześniej poznańskiego Lecha, tym razem protest ogłosili fani krakowskiej Wisły. Jest to kolejna grupa, która postanowiła podjąć walkę, nie zgadzając się z zakazami, które coraz bardziej ingerują w ich działania.

Podczas nadchodzącego meczu z Górnikiem, SKWK postanowiło zorganizować imprezę zamkniętą. na której przewidziano wiele atrakcji. Ustawiony zostanie również telebim, na którym fani będą mogli śledzić poczynania swojej drużyny podczas meczu. Dokładne powody protestu, można znaleźć na stronie Stowarzyszenia. Brzmią ono następująco:

"1. Nie zgadzamy się z polityką państwa wobec kibiców - naruszane są nasze konstytucyjne wolności (wolność słowa, ochrona danych osobowych, domniemanie niewinności, indywidualna odpowiedzialność karna), naginane jest prawo,
2. Nie zgadzamy się z siłą ingerencji służb, w tym przede wszystkim policji w pracę klubów i życie kibiców - należy ukrócić bezprawne działania oraz ograniczyć ingerencję służb do niezbędnego minimum,
3. Nie zgadzamy się z polityką PZPN, Ekstraklasy SA oraz klubów - niepotrzebne są puste obietnice, a konkretne działania (wyjazdy, oprawy - sektorówki, pirotechnika, ingerencja policji),
4. Nie zgadzamy się z polityką klubu - kibicom Wisły należy się szacunek, bez kibiców klub istnieć nie będzie.
DOMAGAMY SIĘ:
1.Ograniczenia ingerencji policji w działalność klubu i życie kibiców Wisły.
2. Poszanowania prawa przez instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie i przebieg imprez masowych przy ul. Reymonta 22.
3. Szacunku i równego traktowania kibiców Wisły Kraków, niezależnie od tego na jakim sektorze zasiadają.
4.Zmian w Regulaminie stadionu, tak aby był zgodny z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej, przede wszystkim przywrócenia możliwości prezentowania tzw. sektorówek.
5. Działań na rzecz obrony interesu Wisły Kraków - między innymi: odwoływania się od niekorzystnych decyzji Komisji Ligi, czy decyzji wojewody.
6. Działań na rzecz ochrony i polepszenia sytuacji kibiców Wisły Kraków, w tym działań na rzecz depenalizacji pirotechniki, jasnego regulaminu wyjazdowego, czy możliwości prezentacji tzw. sektorówek.
7. Działania w obronie interesu Wisły Kraków oraz jej kibiców w mediach.
8. Działania celem podniesienia jakości stadionu, w tym demontażu szklanych przegród oraz polepszenia jakości usług cateringowych.
9. Utworzenia profesjonalnego programu i warunków szkolenia grup mlodzieżowych.
10. Zatrudnienia w klubie osób odpowiedzialnych, z doświadczeniem w zarządzaniu w sporcie.
W kręgach kibicowskich ostatnio głośno mówi się o tym, że wiele mediów źle interpretuje przyczyny protestów. Podobnie jest w przypadku kibiców Białej Gwiazdy. W prasie i telewizji dziennikarze dopatrują się protestu w słabej postawie zawodników, tymczasem jak się okazuje postawa "kopaczy" nie ma z tym nic wspólnego.
Czy rozpoczęty protest przyniesie zamierzone skutki ? O tym przekonamy się w najbliższym czasie warto natomiast przypomnieć że podobna sytuacja w Lechu przyniosła bardzo dobre skutki i w obecnym czasie obie strony (kibice-klub) sa zadowolone ze współpracy."


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.