Facebook Google+ Twitter

Kibice za bezpieczeństwem. Nie będzie można zamykać stadionów?

Doprecyzowanie przepisów na podstawie których wojewodowie mogą zakazać przeprowadzenia imprezy masowej oraz zniesienie zakazu klubowego to najważniejsze postulaty twórców inicjatywy "Kibice za bezpieczeństwem".

Sonda

Czy zamykanie stadionów to dobry sposób na walkę z tzw. kibolami?

Jednym z najważniejszych postulatów zgłaszanych przez inicjatorów wprowadzenia zmian, jest doprecyzowanie przepisów, na podstawie których wojewodowie mogą wydawać decyzje o zakazie przeprowadzenia imprezy masowej / Fot. PAP/Adam Warżawa"Kibice za bezpieczeństwem" to wspólna akcja Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców oraz Fundacji Republikańskiej, której celem jest zmiana zapisów w dwóch ustawach: o bezpieczeństwie imprez masowych i ustawy Kodeks karny wykonawczy.

Jednym z najważniejszych postulatów zgłaszanych przez inicjatorów wprowadzenia zmian, jest doprecyzowanie przepisów, na podstawie których wojewodowie mogą wydawać decyzje o zakazie przeprowadzenia imprezy masowej, w przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W poprzednim sezonie, na podstawie takich decyzji zamknięto w Polsce kilka stadionów, w tym również nowoczesne obiekty w Poznaniu i Warszawie. Proponowane zmiany przewidują poprzedzenie decyzji o zakazie organizacji imprezy masowej, decyzją zobowiązującą organizatora takiej imprezy do przedsięwzięcia czynności niezbędnych do zapewnienia w jej trakcie bezpieczeństwa. Dopiero w przypadku niewywiązania się przez organizatora z obowiązków nałożonych taką decyzją, wojewodowie mieliby prawo wydania zakazu.

Projekt zmian, zakłada także wykreślenie z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych artykułu mówiącego o możliwości nałożenia przez organizatora imprezy na jej uczestników zakazu klubowego, w razie naruszenia regulaminu obiektu. W opinii organizatorów akcji, zapis ten jest niekonstytucyjny.

W przypadku osób, na które nałożono zakaz wstępu na imprezę masową, przedstawione zmiany przewidują możliwość skrócenia tego zakazu po upływie 1/3 jego trwania, pod warunkiem, że ukarany podejmie się prac społecznych i działań reedukacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

kibic
  • kibic
  • 18.08.2011 21:08

Palenie rac, tak, wiele osób przychodzi na mecze dla widowiska piłkarskiego ale i też dla oprawy, osoby odpalające race winny być przeszkolone, jak to miało miejsce w Lechu Poznań, kibice mają prawo wyrażać swoje emocje i stanowisko, lepiej jezeli to robi sie oficjalnie niż w ukryciu, my kibice mamy swój styl,

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic MKS
  • kibic MKS
  • 18.08.2011 20:12

burdy przenosza sie na stadiony niżxzych lig. O statnia kibole Elany Torun wpadli w kominiarkach i pobili pilkarzy IV ligowego STARTU Radziejów z czego od tygodnia jeden z piłkarzy leży w szpitalu ze złamana szczęku i problemami ze wzrikiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem sprawa zaczyna sie od naszych domow , szkol itd. Rzad powinien sie na powaznie zajac nasza rozpuszczona mlodzieza, od przedszkola do 18 lat. Inaczej to bedzie tylko zabawa w kotka i w myszke dzieci swoje, Rzad swoje i dalej wojna i tylko wojna bedzie. Samo nic sie niezrobi jakie bedzie mlodziezy chowanie takie bedzie stadionowe zycie band i rozpustnikow itd. Kiedy Polski Rzad sie tym faktem zajmie naprawde na powaznie a nie tylko na niby, bo cos z tym fantem trzeba zrobic . Przepraszam ale to jest zalosne , pytam Panie Premierze, gdzie jest wychowywanie Polskiej mlodziezy, kto tym sie naprawde tak od serca zajmie czy wogule niema oczym mowic, to wola o pomste do nieba . Co dalej bedzie strach zyc w tym kraju a co dopiero isc na mecz pilki noznej za barykadowac sie w domu cicho wlaczyc tv. I to wszystko a powoli czekac na smierc.! Po prostu sugeruje ze problem jest coraz wiekszy i Rzad Polski tak naprawde jest bezradny. A wiec dlatego pisze, strach zyc, lepiej umrzec na zawal serca niz od mlodocianego mordercy.!dziekuje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jakim punkcie chcą łagodzić kary? Chodzi o możliwość skrócenia zakazu stadionowego? Przecież prawie każdy odsiadujący wyrok za kratkami może się ubiegać o wcześniejsze zwolnienie, więc dlaczego nie może być tego przy zakazie stadionowym? Zwłaszcza, że obecnie często są one absurdalne.

I gdzie to łagodzenie przepisów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 12.08.2011 15:57

Ułatwienia, łagodzenie przepisów... w jaki sposób takie czynności mają zwiększyć bezpieczeństwo?
Zamiast zwiększać długość zakazów stadionowych dla indywidualnych osób, piętnować i przestrzegać prawa, bohaterowie powyższego artykułu chcą łagodzić kary... WTF?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.