Kibice zawiedzeni! AZS Kutno żegna się z play off

Nie tak wyobrażali sobie ten mecz kibice kutnowskiego basketu. AZS WSGK Kutno przegrał na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 80:83 (19:25, 21:19, 22:20, 18:19). Podopieczni Jarosława Żaka równocześnie stracili szanse na awans do play off. Teraz najważniejsze, by AZS utrzymał 6. pozycję w ligowej tabeli.

AZS WSGK Kutno przegrywa z Tur Bielsk Podlaski 80:83. / Fot. Piotr PanfilW środę odbył się przedostatni mecz 24. kolejki koszykówki mężczyzn II ligi grupy A. Do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze tylko dwie kolejki. AZS, niestety, ma już znikome szanse, iż zagra w play off. Kibice liczyli, że kutnianie wygrają mecz z Turem i awansują na 5. pozycję w tabeli, tak się jednak nie stało. Aby AZS wszedł do play off, musi wygrać wszystkie mecze, zaś Siden Toruń musi koniecznie, choć jeden mecz, przegrać. Problem w tym, że nie zapowiada się, by Siden sobie odpuścił.

Kibice czekali na więcej

Można stwierdzić, że o przegranym meczu Akademików zadecydowała pierwsza kwarta. Kutnianie już od samego początku nie dawali sobie rady z przeciwnikiem. Tur Bielsk Podlaski wygrał pierwszą kwartę sześcioma punktami. Druga kwarta była bardzo wyrównana, lecz podopieczni Jarosława Żaka wygrali 21:19.

W drugiej części spotkania także lepiej popisali się podopieczni Andrzeja Sinielnikowa. Mimo że Kutnianie wygrali kolejną kwartę tylko dwoma punktami to ostatnią zaś zaprzepaścili. Nadal spotkanie było wyrównane, aczkolwiek gospodarze byli troszeczkę lepsi i wygrali ten mecz zaledwie trzema oczkami. Wynik końcowy meczu widniał 80:83 dla Tura. W całym spotkaniu najlepiej zagrał Radosław Kubala z AZS-u Kutno, zdobył on 29 punktów, w tym rzucił łącznie trzy razy za trzy punkty.

- Mecz zacięty, wyrównany, ale końcówka należała do gospodarzy - czytamy w serwisie turbielsk.pl, gdzie wypowiadał się po meczu trener AZS Kutno, Jarosław Żak. - Chociaż kilka decyzji sędziowski budziło wątpliwości to zwycięstwo Tura w sumie zasłużone. Moi zawodnicy dzisiaj zagrali słabiej. Myślę, że ta ośmio godzinna podróż wpłynęła na ich taką dyspozycję - dodaje.