Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31954 miejsce

Kibicuj maratonowi pływackiemu AWF na żywo i wirtualnie

Pierwszą międzynarodową Uczelnianą sztafetę pływacką, będzie można oglądać na żywo kibicując zawodnikom z trybun lub wirtualnie na ekranie komputera lub telefonu komórkowego. Zawody rozpoczynają się już jutro.

Ponadnarodowa idea promocji sportu i rekreacji

W tym roku Gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, która organizowała już maratony pływackie Kibicuj maratonowi pływackiemu AWS / Fot. Krzysztof Wapana swojej pływalni, wyszła z propozycją rozszerzenia rywalizacji na dystansie 42,195 km nie tylko o granice swojego campusu akademickiego, ale także o granice państwowe. Pomysł, który do tej pory opierał się na pokonaniu tego dystansu tylko przy wykorzystaniu jednego toru, na którym rywalizowało ze sobą wielu
chętnych studentów, był jedynie rywalizacją pomiędzy uczestnikami jednej Alma Mater. Dzięki tegorocznej inicjatywie rywalizować ze sobą będą mogli studenci akademickich centrów sportu w całej Polsce i na Słowacji.
Ponadto inicjatywa ta w ten jeden, wyjątkowy dzień roku pozwoli na konsolidację środowiska studenckiego, nauczycieli akademickich, władz uczelni oraz pozwoli na promocję sportu i rekreacji tak w całym kraju jak i poza jego granicami.
Akademie uczestniczące w sztafecie to:
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie - Wydział Zamiejscowy Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Mateja Bela v Banskej Bystrici Fakulta Telesnej Vychovy

Technologia w służbie sportowej rywalizacji oraz promocji rekreacji i zdrowego trybu życia

Kibicuj maratonowi pływackiemu AWF wirtualnie przez telefon komórkowy lub komputer / Fot. Andrzej FilipowiczDzięki współczesnym rozwiązaniom telekomunikacyjnym możliwa będzie transmisja na żywo przebiegu maratonu z każdego ww. miejsca.
Uczestnikami tego pływackiego maratonu będą studenci Akademii Wychowania Fizycznego.
Przedsięwzięcie to pozwoli na sprawdzenie się w sportowej i przyjacielskiej rywalizacji, którą na dużym ekranie będą podziwiać studenci niemal każdej AWF w Polsce a na małych ekranach monitorów komputerów i wyświetlaczy telefonów komórkowych każdy zainteresowany mieszkaniec globalnej wioski!
Relacja realizowana będzie przez krajowego i europejskiego lidera transmisji internetowych i mobilnych - Grupę iTTv z będącego filią AWF Warszawa - Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego
w Białej Podlaskiej.
Przekaz z basenu w Białej Podlaskiej zrealizowany zostanie w oparciu o zainstalowane tuż nad lustrem wody, cyfrowe kamery CCD Progresive Scan, oraz specjalistyczne oprogramowanie do panoramicznej emisji multimediów strumieniowych dla użytkowników komputerów, telefonów komórkowych i innych odbiorników mobilnych. Przekaz z basenów innych uczelni zostanie przechwycony specjalną aplikacją i będzie emitowany jako obraz w obrazie (picture and picture) .

Promocja sportu, rekreacji i Uczelni Wychowania Fizycznego

Jeden z głównych inicjatorów międzyuczelnianej sztafety pływackiej, wiceprzewodniczący
Rady Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk, Kamil Koniuszewski żywi głębokie przekonanie, że połączenie legendarnego i symbolicznego dystansu maratońskiego oraz jednej z najprzyjemniejszych form ruchu pozostawi w uczestnikach niezapomniane wrażenia, a także pozwoli na poczucie studenckiej jedności i braterstwa .

Koordynator i inicjator internetowego globalnego przekazu dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych, informatyk Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa w Białej Podlaskiej, Krzysztof Wapa wierzy, że transmisja online tej niezwykłej imprezy odniesie sukces nie tylko medialny, ale także bardzo pozytywnie zapisze się w pamięci opiniotwórczej społeczności studenckiej w największych miastach Polski, Słowacji i innych części świata.
Krzysztof Wapa wyraża również głęboką nadzieję, że multimedialna transmisja maratonu na żywo przez www i WAP spopularyzuje wśród dużej części odwykłych już od aktywności fizycznej Internautów: rekreację, wysiłek fizyczny, sport i turystykę, czynniki tak niezbędne do zachowania kondycji i zdrowia .

Organizatorzy i uczestnicy maratonu zapraszają wszystkich sympatyków i kibiców pływania, rekreacji i sportów wodnych na swoje baseny osobiście lub wirtualnie przez www.ittv.pl/sztafeta
oraz mobilnie przez wap.ittv.pl/sztafeta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.