Facebook Google+ Twitter

Kibole i ONR zbierają pieniądze dla podpalacza spod ambasady Rosji

Członkowie ONR oraz kibice RKS-u Radomsko zbierają pieniądze dla Kamila Z., oskarżonego o podpalenie budki pod Ambasadą Federacij Rosyjskiej w czasie Marszu Niepodległości. Pieniądze mają zostać przeznaczone na honorarium adwokata lub kaucję.

 / Fot. Wiktor Baron, CC 3.0"Po trzech dniach pobytu w areszcie Kamil zostanie w nim na dwa miesiące. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko olbrzymim stresem, niepewnością, ale niestety też kosztami, i to nie małymi. Dlatego my - kibice RKS-u Radomsko - zwracamy się z olbrzymią prośbą o pomoc do Was - również kibiców, Polaków, patriotów" - napisali koledzy z ONR oraz kibice RKS-u Radomsko na swoim profilu na Facebooku.

Pieniądze zamierzają przeznaczyć na honorarium dla adwokata bądź ewentualną kaucję - informuje "Gazeta Wyborcza".

11 listopada, w czasie Marszu Niepodległości, doszło do podpalenia budki strażnika przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Popadlono również altankę ze śmieciami, a na teren placówki dyplomatycznej wypuszczono race i petardy. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała Kamila Z., któremu postawiono zarzut podpalenia budki strażnika. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Współczesny polski "nacjonalizm" ubiera się w cudze piórka, a tak naprawdę jest grupą bojową neopiłsudczyzny (PiS, RM), od której zaczerpnął niemal wszystkie swoje hasła. Wystarczy poczytać to, co Dmowski pisał o Rosji, a nawet tylko wystarczyło posłuchać, jak oceniano 11.11.2013 w Telewizji Trwam, by to zrozumieć. W latach trzydziestych piłsudczycy porozumieli się z częścią ONR-u i innymi. którzy odeszli z obozu Romana Dmowskiego, aby rozszerzyć swoje zaplecze społeczne utworzywszy Obóz Zjednoczenia Narodowego. Było to starannie przemyślane działanie następców Piłsudskiego, które przynosi im korzyść do dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.