Facebook Google+ Twitter

Kibole rządzą wrocławskim rynkiem taksówkowym

Założona i prowadzona przez kibiców korporacja taksówkowa Taxi Śląsk Wrocław przejmuje wrocławski rynek taksówkowy. Kierowcy siłą i przemocą przejmują najbardziej atrakcyjne postoje w Wrocławiu.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" działająca od początku 2011 roku korporacja Taxi Śląsk Wrocław terroryzuje innych przewoźników i stara się zdominować wrocławski rynek taksówkowy. Zdarzają się przypadki niszczenia aut innych korporacji.

Obecnie pod emblematem Taxi Śląsk Wrocław jeździ po Wrocławiu ponad 50 aut. Dla kibiców Śląska przewidziano specjalne zniżki: 10 proc. dla posiadaczy kart kibica, 15 proc. dla posiadaczy karnetów na wszystkie mecze.

O metodach, jakimi posługuje się firma, alarmuje na forach internetowych wielu taksówkarzy. Kierowcy Taxi Śląsk i wspierający ich kibice próbują sterroryzować pracowników innych korporacji i przejąć ich zlecenia.

W rozmowie z "Gazetą" Leon Matuszczak, prezes korporacji Super Radio Taxi, stwierdza, że działania Taxi Śląsk znacznie wykraczają poza normalną rywalizację o klientów. Zdarzają się przypadki przebicia opon czy zastawiania samochodów konkurencji.

Policja, jak donosi "Gazeta", o sprawie wypowiada się niechętnie. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, poinformował, że otrzymano dwa zgłoszenia odnośnie firmy Taxi Śląsk Wrocław. Jedno, odnośnie gróźb karalnych, zostało wycofane, a w sprawie drugiego, o uszkodzenie samochodu, prowadzone jest śledztwo.

Taxi Śląsk prawie zupełnie zdominowało okolice pasażu Niepolda, Rynku, Dworca Głównego i szpitala przy Borowskiej.

Sprawę ma wziąć pod lupę Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i GomułkaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.