51021 miejsce

Kickboxing. Złoto dla Polaków

Polscy zawodnicy zdobyli trzy złote medale podczas VII Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu 2008. Mistrzami świata są atleci w wieku 17-18 lat, w tym dwie młode kobiety.

Mistrzostwa odbyły sie we Włoszech w Neapolu w dniach 24-27 września. W zawodach uczestniczyło ponad dwa tys. zawodników z 65 krajów. Polskę reprezentowała 50-osobowa grupa atletów i trenerów. Złoto wywalczyli Agnieszka Półtorak, Iwona Nieroda i Michał Królik.

Agnieszka Półtorak na podium / Fot. Anna SmolińskaAgnieszka Półtorak już po raz trzeci zdobyła tytuł mistrzyni świata w kategorii Full Contact Junior (+70 kg). Agnieszka ma 17 lat i może poszczycić się licznymi sukcesami. W 2006 roku w Chorwacji zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w Kick-Boxing Light-Contact. W 2007 roku w Belgradzie została Mistrzynią Świata Seniorek i w tym samym roku w Portugalii - Mistrzynią Europy Juniorek w Full-Contact.

Agnieszka zajmuje się kick-boxingiem od czterech lat.
- Początkowo zdecydowałam się uprawiać ten sport bardziej z braku alternatywy. Nie wiedziałam tak do końca co mnie będzie czekać. Początki nie były łatwe, a moja rodzina nie spoglądała na to przychylnym okiem. Dzisiaj oczywiście jest inaczej - opowiada Agnieszka. – Ja jednak wiedziałam, że dobrze trafiłam. wystarczyło mi parę treningów, bym pokochała tę dyscyplinę.
Agnieszka reprezentuje klub Panorama Krynica.

Iwona Nieroda na podium / Fot. Anna SmolińskaIwona Nieroda mistrzyni świata w kategorii Full Contact junior (-56 kg). Rok wcześniej zdobyła Mistrzostwo POL w formule semi-contact, mistrzostwo POL w formule full-contact i wicemistrzostwo w light-contact.

Iwona ma 18 lat i uprawia kickboxing od pięciu. Jak opowiada: - Sport tak naprawdę pokochałam przez jednego, wielkiego człowieka - Pana J. Pilarza, mojego byłego nauczyciela i trenera kick-boxingu. To on zasiał we mnie ziarenko miłości do biegów. To on wziął mnie na moje debiutanckie zawody w drugiej klasie podstawówki. Z nim zdobywałam pierwsze dyplomy i medale. On zaproponował mi przynależność do klubu „Diament” Pstrągowa w sekcji kick-boxingu.

Michał Królik na podium / Fot. Anna SmolińskaMichał Królik mistrz świata 2008 w formule K1.

Michał ma 18 lat. Uprawia ten sport od czterech osiągając liczne sukcesy. Jest trzykrotnym mistrzem Polski oraz wicemistrzem świata. Z kick-boxingiem chciałby się związać na dłużej. Myśli o karierze profesjonalnej. Michał trenuje w klubie Pako w Katowicach.