Facebook Google+ Twitter

Kickstartera zaatakowali hakerzy. I wykradli dane

Dla hakerów nie ma żadnych skutecznych przeszkód, ani zapór, których nie mogliby pokonać. Włamują się do banków, instytucji wojskowych, rządowych i medycznych. Ostatnio weszli do finansowego Kickstartera.

 / Fot. Foto CC, Autor: Osamak, from KikstarterKickstarter, amerykańska platforma służąca pozyskiwaniu funduszy, używana przez miliony prywatnych internautów i firm, poinformowała, że hakerzy zaatakowali serwis i znaleźli łatwy dostęp, do niektórych danych jej użytkowników. Do ataku doszło na początku minionego tygodnia.

- Brak jest informacji o tym, żeby hakerzy uzyskali dostęp do danych z kart kredytowych. Brak jest też informacji o bezprawnym użyciu jakiegokolwiek konta użytkowników Kickstarter - oświadczył dyrektor platformy.

Kickstarter poinformował media, że w ręce hakerów mogły wpaść nie tylko nazwy jego użytkowników, ale i adresy e-mail, adresy pocztowe, numery telefonów i hasła kont. Serwis finansowy otrzymał informację o naruszeniach z organów ścigania.

Jak zaznaczył Kickstarter, w ostatnim czasie wdrożył program z nowymi rozwiązaniami, dotyczącymi bezpieczeństwa platformy. Jej władze zwróciły się z prośbą do wszystkich użytkowników o zmianę haseł.

Kickstarter jest amerykańskim serwisem wspierającym startupy. Swoją działalność opiera na idei crowdfundingu, czyli finansowaniu projektów w zakresie licznych dziedzin życia, m.in. filmów, gier komputerowych, albumów muzycznych oraz projektów związanych ze sztuką, modą, teatrem, tańcem, "za pomocą małych kwot wpłacanych przez wiele osób". Od początku pracy serwisu w 2009 roku, sfinansowano ponad 100 tys. małych i średnich projektów indywidualnych i dla firm.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.