Facebook Google+ Twitter

Kidawa-Błońska: Ukraina powinna być całością

"Przez ostatnie lata nabraliśmy pewności, że to, że jesteśmy w UE, w NATO, że żyjemy w nowoczesnej części świata, daje nam poczucie absolutnego bezpieczeństwa. Okazuje się, że kilkaset kilometrów od nas mogą się dziać rzeczy, które zmieniają wyobrażenie o tym, jak wygląda Europa" – powiedziała w TOK FM rzecznik rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska.

 / Fot. By Patryk Matyjaszczyk (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsRzecznik rządu uważa również, że zapomnieliśmy o tym, że w historii nic nie jest wieczne. Małgorzata Kidawa-Błońska ma nadzieję, że uda się obecnie trwający konflikt rozwiązać pokojowo. "Uda się, bo Europa, Ameryka i inne kraje świata mówią jednym głosem. A to rzadko się zdarza. To także zasługa polskiej dyplomacji." - dodaje posłanka, cytowana przez wprost.pl

Posłanka PO zaznacza, że czasem słowa w dyplomacji dla nas są zbyt delikatne, jednakże znaczą bardzo dużo. Rzecznik rządu uważa, że jeśli ministrowie spraw zagranicznych oznajmili, że nastąpiła agresja wobec Ukrainy, to te słowa mają wielkie znaczenie. Podejmowane przez Rosję działania są jednocześnie zerwaniem zawartych umów.

"Mówienie o tym, że oddajemy Krym, to godzenie się na to, że za chwilę będziemy oddawali kolejny kawałek Ukrainy" – kontynuowała. "Historia pokazuje, że gdy dla chwili spokoju oddala się problemy, zawsze źle się to kończy. Ukraina powinna być całością i nie możemy dać przyzwolenia, że będzie rozbierana kawałek po kawałku. Jeżeli nie będzie stanowczego "nie", na naszych oczach może narodzić się potwór" - stwierdziła.

Kidawa-Błońska wspomniała także o kwestii sprzedaży broni do Rosji. Mówiła, że jest to problem, ponieważ jest to opłacalny dział gospodarki. Jednakże obowiązuje zasada, mówiąca o tym, że nie sprzedaje się broni krajom objętym embargiem. "W tym momencie Rosja i Ukraina nie są nim objęte" - podsumowała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.