Facebook Google+ Twitter

Kidman: Hollywood przyczyniło się do złej sytuacji kobiet

Nicole Kidman, jako ambasadorka funduszu ONZ na rzecz kobiet, we wtorkowym wystąpieniu w Kongresie USA zwracała uwagę na przemoc wobec kobiet na świecie.

 / Fot. Michael Reynolds PAP/EPAGwiazda filmowa w przemówieniu przed podkomisją ds. organizacji międzynarodowych i praw człowieka Izby Reprezentantów udowadniała, że przemoc wobec kobiet nie zna ani granic, ani ras, ani klas społecznych. Dla potwierdzenia swoich tez, towarzyszący aktorce przedstawiciele organizacji zajmujących się prawami kobiet, zaprezentowali dane statystyczne. Te są niepokojące: na świecie jedna kobieta na trzy jest raz w życiu bita lub gwałcona, a ofiarami ponad połowy napaści są dziewczyny poniżej 15 roku życia.

Kidman oskarżała przemysł filmowy o przyczynianie się do stosowania przemocy wobec kobiet poprzez przedstawianie ich jako obiekty seksualne. Podkreśliła, że sama odmawiała przyjęcia ról słabych obiektów seksualnych. Może odpowiadać za własną karierę, ale nie za całe Hollywood. Jednocześnie dodała, że fabryka snów nie jest źródłem samego zła, bo szuka też pozytywnych rozwiązań.

Nicole Kidman reprezentuje fundusz ONZ na rzecz kobiet od 2006 roku, ale dla ONZ pracuje od 1994 roku, kiedy to stała się ambasadorem Unicefu.

guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

vrywgsi
  • vrywgsi
  • 14.07.2011 19:31

MCvopA <a href="http://asolbnylppjc.com/">asolbnylppjc</a>, [url=http://zeiuhhgcibnc.com/]zeiuhhgcibnc[/url], [link=http://kcjhjrdhnirn.com/]kcjhjrdhnirn[/link], http://zlnhoydtptdd.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2009 16:36

jednak ta Nicole Kidman, starsza Pan,i ale w sobie coś ma! ;-)))
Dane statystyczne są zawsze dobre lub złe, to zależy jak je interpretować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.