Facebook Google+ Twitter

Kiedy będzie bezpiecznie przy bytomskich dworcach?

Remont przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną ciągnie się w nieskończoność. Podobnie jak pozostałe prace wokół dworców bytomskich. Nerwy puszczają wszystkim - pieszym, kierowcom, mieszkańcom okolicznych posesji.

Widok na dworzec autobusowy z pozostałej części kładki. / Fot. Piotr A. JeleńZbudowana przeszło trzydzieści lat temu, naziemna kładka dla pieszych przy bytomskich dworcach kolejowym i autobusowym, na placu Wolskiego, została zdemontowana częściowo na początku sierpnia tego roku. Zgodnie z planami inwestycyjnymi, w jej miejscu miały powstać dwa przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, jedno na wysokości ul. Powstańców Warszawskich, drugie prowadzące na ul. Dworcową. Miały powstać..., bo na chwilę obecną wykonawca, wyłonione przez miasto w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych SA z Kędzierzyna-Koźla, przekracza termin realizacji.

Zdaniem Józefa Butryma, zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów "Zgodnie z przedstawionymi przez firmę harmonogramem, prace przy placu Wolskiego miały się zakończyć 12 października, ale za zgodą wykonawcy, zakres prac został zwiększony, dlatego przedłużono termin do 31 października...". Jednak prace są w takim stadium, że kolejny termin jest nierealny. Jak pisze Józef Butrym na stronie internetowej miasta: "Wtedy miasto będzie naliczało wykonawcy kary umowne w wysokości ponad 30 tys. zł za każdy dzień zwłoki".

Tylko drodzy włodarze miasta, co to obchodzi szarego obywatela Bytomia, który chce się Dworzec PKP, obraz nieprzysparzający chlubie miastu. / Fot. Piotr A. Jeleńbezpiecznie i w miarę szybko poruszać w obecnie remontowanym miejscu? A tego oczekują również osoby przyjezdne - najruchliwsze miejsce w Bytomiu - nie mówiąc już o korkach samochodowych, pomstowaniu kierowców, utrudnieniu w parkowaniu pojazdów przez właścicieli zamieszkujących pobliskie kamienice.

Tak więc dla dobra ogółu, szanowni Radni i Panie Prezydencie, ulżyjcie wszystkim korzystającym z tego miejsca, wywierając presję na wykonawcy, gdyż jak widać na załączonej fotorelacji, naliczanie kar nie wywrze żadnych pożądanych skutków. A swoją drogą, nie zawsze tańszym kosztem, znaczy dobrze i solidnie.
Nowy dywanik. / Fot. Piotr A. JeleńPozostałości kładki i jej stan techniczny. / Fot. Piotr A. JeleńKlaksony, nerwowość przechodniów, jednym słowem młyn. / Fot. Piotr A. JeleńRuch jednym pasem jezdni, na drugim rozpoczęto kładzenie nowej nawierzchni. / Fot. Piotr A.JeleńW tym miejscu ma być przejście z sygnalizacją świetlną (od ul.Dworcowej do dworca PKP). / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.