Facebook Google+ Twitter

"Kiedy Bóg odwrócił wzrok" książką roku!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-31 09:04

Wśród pięciu nagród głównych jedna przypadała Domowi Wydawniczemu REBIS za książkę Wiesława Adamczyka Kiedy Bóg odwrócił wzrok (kategoria wspomnienia). To już siódma tego typu nagroda dla naszego wydawnictwa w historii przyznawania tych Nagród.

Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze – tę drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa, przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec.

"Znam wiele opisów syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany, niż Kiedy Bóg odwrócił wzrok". Z przedmowy N. Daviesa

Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miałem przyjemność otrzymać książkę w ramach akcji "Książka za recenzję". I oto moja recenzja: link

Polecam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Epridafium
  • Epridafium
  • 31.01.2011 16:25

Nie podoba mi się, zbyt suche. Lubię krótko i na temat, ale żeby aż tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.