Facebook Google+ Twitter

Kiedy dymisja Drzewieckiego? Dziś czy jutro?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-05 07:48

Media nie mają wątpliwości. Afera hazardowa zakończyła karierę Mirosława Drzewieckiego jako ministra sportu. Pozostaje pytanie, kiedy dymisja? Według "Rzeczpospolitej" dojdzie do tego już dziś. Z kolei dziennik "Polska" sugeruje, że stanie się to we wtorek.

Mirosław Drzewiecki / Fot. PAPChoć przebywający w Berlinie premier Donald Tusk nie wydał jeszcze wyroku, to wczoraj w Warszawie nikt, łącznie ze współpracownikami Tuska, nie miał wątpliwości, że los "Miro", jak mówił o nim poufale skazany za łapówkarstwo wrocławski biznesmen z branży hazardowej Ryszard Sobiesiak, jest przesądzony.

Bez komisji śledczej może udać się rozmyć aferę. W sobotę Drzewiecki tłumaczył się z aktywności przy pracach nad ustawą o grach i kontaktów z lobbystami, którzy naciskali na zniesienie dodatkowych opłat za ich biznes. Od tych wyjaśnień Tusk uzależniał decyzję o dymisji. Minister nie przekonał ani dziennikarzy, ani opozycji, ani polityków PO.

- Wyjaśnienia nie są dla mnie przekonujące - mówi Jarosław Gowin z PO. Z Gowinem zgadza się Janusz Palikot: - Drzewieckiego dyskwalifikuje sam fakt utrzymywania kontaktów z biznesmenem, który został skazany wcześniej za łapówkarstwo. Człowiek, który robi takie rzeczy, nie może być w rządzie.

Czytaj więcej w "Polsce".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.10.2009 07:54

Bardzo dobrze, jeśli coś był na rzeczy niech łamie... nie tylko kariery...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.