Facebook Google+ Twitter

Kiedy malec choruje, czyli jak pomóc cierpiącemu dziecku

Ból jest objawem budzącym lęk. Szczególnie niepokoi, gdy dotyka nasze dzieci. Bolesne ząbkowanie, bóle głowy, gardła, mięśni, bóle wzrostowe czy pourazowe.

Każdy z nich może być niezwykle uciążliwy i ostro dać się we znaki naszym milusińskim.

W artykule, który za chwilę przeczytacie, dowiecie się jak skutecznie łagodzić ból u Waszych pociech. Powstał on na podstawie doświadczeń rodziców. O to na jakie bóle najczęściej narzekają maluchy i jakie leki pomagają w przypadku takich dolegliwości, zapytałem najbardziej kompetentne w tym temacie osoby - blogerów piszących na co dzień o wychowaniu oraz zdrowiu dzieci.

Ząbkowanie

Blogerzy, z którymi się skontaktowałem są zgodni. Ząbkowanie to bardzo trudny okres, który potrafi skutecznie uprzykrzyć życie zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Dla większości rodzin koszmar zaczyna się bardzo wcześnie. Statystycznie u niemowlęcia pierwsze objawy ząbkowania pojawiają się już w trzecim lub czwartym miesiącu życia. Pierwszy ząbek wyrzyna się zaś zazwyczaj w okolicach szóstego miesiąca. Może to jednak nastąpić dwa miesiące wcześniej lub pół roku później. Ciekawi Was zapewne skąd taka rozbieżność? Odpowiedź jest bardzo prosta - czas ząbkowania jest zapisany w genach.

- Synkowi wychodzą górne kły, idą już od jakichś dwóch tygodni, widać, że dziąsła ma nabrzmiałe i marudzi na maksa. Od kilku dni dodatkowo źle śpi, często się budzi i potem nie może zasnąć. Jak pomóc takiemu maluszkowi? – pyta jedna z Internautek - http://eyeliner.pl/forum/topic/zabkowanie-jak-pomoc-dziecku?replies=5#post-54
Problem, z którym boryka się jej dziecko dotyczy wielu maluszków. Według lekarzy bezboleśnie przechodzi je jedno na kilkadziesiąt dzieci. Szczególnie ciężko wychodzą zazwyczaj pierwsze zęby.

Ząbkowaniu często towarzyszą także inne dolegliwości, takie jak np. gorączka. – Pierwszy ząbek szedł dość ciężko. Nie obyło się bez płaczu, biegunki i lekkiej gorączki – opowiada właścicielka bloga Świat małej Laury część 2.

Okres ząbkowania to także nieprzespane noce rodziców. - U nas wszystko zaczęło się w trzecim miesiącu, skończyło dopiero teraz, w dziewiątym. Na palcu jednej ręki mogę zliczyć noce przespane jako tako. Ogromny ból, szczególnie w nocy, płacz, wicie się – mówi autorka bloga Kwietniowy Cud. - Były ząbki, które przebijały się bez jakichkolwiek oznak, ale są też takie, przy których kilkanaście nocy z rzędu jest przeraźliwy płacz i krzyk :( - dodaje autorka bloga Kochany Nikuś.

Jak skutecznie uśmierzyć ból u ząbkującego malucha? Blogerki wymieniają różne sposoby, które pomagają ich dzieciom – zawiesiny przeciwbólowe, czopki, maści. Najczęściej wymieniane marki leków to Ibum Zawiesina, Dentinox, Paracetamol, Nurofen czy Ibufen.

- Jeśli chodzi o okres ząbkowania to na pierwsze ząbki (do roku życia) najbardziej pomagało Julci ssanie piersi. Później dawałam jej czopki Viburcol i jak tylko mogłam, dostawała Ibum dla dzieci – mówi autorka bloga Pamiętnik mamy żyjącej w Irlandii, mama 3-letniej Julii – Niestety nie mieszkam w Polsce, a tutaj dzieciom zwykle podaje się Panadol, Calpol czyli paracetamol, czasem lekarze zalecają Nurofen – dodaje blogerka.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: lekarz mama


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

groszek
  • groszek
  • 01.12.2010 12:03

mi lekarz na luźne kupki kazała dawać camilię, ona działa na ząbkowanie ogólnie w tym tez na luźne kupki. tylko też pilnuj częstotliwości kupek, bo jeżeli to będzie biegunka to radzę iść z dzieckiem do lekarza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dagmara
  • Dagmara
  • 25.11.2010 14:50

A co na luźne kupki można podać? U nas na szczęście gorączki nie ma i syn spokojnie przesypia noce ale te kupki mnie martwią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.