Facebook Google+ Twitter

Kiedy otwarcie ogrodu botanicznego?

Będzie Zielona Góra miała swój ogród botaniczny. Plany zakładały, że pierwsi zwiedzający wejdą tu już 1 maja. Ogród jest w pełni ogrodzony, ale trwają jeszcze prace wykończeniowe na pergoli nad budynkiem kas.

Wczoraj tak wyglądał teren przed Ogrodem Botanicznym. / Fot. Jola PaczkowskaPrzed wejściem do ogrodu ma być plac z miejscami parkingowymi. Wczoraj teren wyglądał tak, jak na załączonym zdjęciu.

Projekt miał być zakończony 30 kwietnia... / Fot. Jola PaczkowskaW pierwszej połowie XX wieku na tym obszarze też był ogród, a więc obecnie jest on odbudowywany.
Przed wojną jeździły tu bryczki z turystami. Znajdowały się dwa działy: rośliny karkonoskie i rośliny alpejskie.
Ogród był miejscem wypoczynku w altankach, miejscem przejażdżek i spacerów, ale nie tylko. W szklarni uprawiano rośliny tropikalne. Były prowadzone szkolenia dla mieszkańców, każdy miał się uczyć uprawy, żeby móc się samemu wyżywić.

Z poniemieckiego ogrodu botanicznego nie zostało jednak wiele. Na szczęście zachowały się drzewa z różnych kontynentów. Jest woda - Czerwona Struga - i sporo ścieżek tworzących pajęczynę wokół punktów widokowych.
Na trzech hektarach ogrodu będzie można zobaczyć około 500 gatunków rośliny z Afryki, Ameryki Północnej i Azji. Powstają nowe brukowane i żwirowe alejki... O innych atrakcjach dowiemy się po otwarciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.