Facebook Google+ Twitter

Kiedy pies powinien iść na dietę

Tylko ludzie mają nadwagę? Nic bardziej mylnego. Otyłość dotyka także naszych czworonogów. I to często z naszej winy…

Zarówno nadwaga, jak i niedowaga u zwierząt nie jest korzystna. / Fot. www.pexels.comPrzekarmianie i niewłaściwa dieta – oto najczęstsze powody zwierzęcej otyłości. Większość z nas wie o tym, że karmienie kota ciastkami nie jest dobrym pomysłem, ale właściwie dlaczego mu na nie nie pozwolić, skoro tak ładnie patrzy…

„50% kotów i psów ma nadwagę” – alarmują weterynarze. Dodatkowe kilogramy obciążają stawy zwierzęcia. Otyły piesek szybciej się męczy, unika ruchu. Częściej występują u niego kontuzje. Jest narażony na cukrzycę oraz problemy skórne. Układ krwionośny czworonoga także na ciastku ucierpi.

Jaka jest na to rada? Dobrze zbilansowana dieta i ruch. Zwierzęta nie mogą jeść tego co ludzie, a przede wszystkim nie mogą jeść słodyczy! Ważne są spacery. Można zakupić specjalne zabawki, piłeczki. Uczyć psa aportować, jak najczęściej zachęcać do ruchu. Bez niego żadna dieta nie będzie działać.

Na wzrost wagi szczególnie narażone są jamniki, owczarki szetlandzkie i rottweilery. Warto zauważyć, że po kastracji i z wiekiem tkanka tłuszczowa u zwierząt odkłada się szybciej. Jeśli nie wiesz czy twój pupilek ma odpowiednią wagę, zaprowadź go do weterynarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.