Facebook Google+ Twitter

Kiedy piloci przeprowadzą eksperyment na drugim tupolewie?

W związku z trwającym śledztwem jeszcze w tym miesiącu ma odbyć się eksperyment na tupolewie. Badanie przeprowadzone zostanie na jednym z czterech lotnisk wojskowych w Polsce.

Tu_154M, który uległ katastrofie / Fot. D. Karpezo, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo-2.jpg&filetimestamp=20100413201832Dziennikarze "Wiadomości", powołując się na wysokich rangą oficerów dowództwa sił zbrojnych, podali, że do przeprowadzenia lotu eksperymentalnego wytypowane zostały cztery lotniska wojskowe: Powidz, Krzesiny, Malbork i Mińsk Mazowiecki. Ostateczny wybór jednostki nastąpić ma "w ostatniej chwili". Tupolew 154M o numerze bocznym 102, drugi rządowy samolot, uda się nad to lotnisko, nad którym panować będą warunki pogodowe zbliżone do tych w Smoleńsku rok temu.

Piloci na drugim Tu-154 sprawdzą, co mogła zrobić załoga 10 kwietnia

Eksperyment ten ma za zadanie odtworzenie ostatnich minut lotu prezydenckiej maszyny z feralnego 10 kwietnia ubiegłego roku. Zadaniem pilotów Tu-154M będzie wykonanie manewru odejścia "na drugi krąg". Doświadczenie to ma pokazać, czy piloci, będąc wówczas dość nisko nad ziemią, mieli szanse na uratowanie samolotu po wydaniu komendy "odchodzimy". Eksperyment prowadzony będzie oczywiście na bezpiecznej wysokości, a badaniu podlegać będą: działanie systemów oraz szybkość reakcji załogi.

Siły Powietrzne przeprowadzą eksperyment na drugim Tu-154

Wyniki tego doświadczenia będą miały ogromne znaczenie dla trwającego śledztwa. Komisja ministra Millera oraz prokuratura liczą, że informacje uzyskane podczas eksperymentalnego lotu pomogą w ostatecznym wyjaśnieniu przyczyn rozbicia się samolotu prezydenckiego przez rokiem pod Smoleńskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.