Facebook Google+ Twitter

Kiedy pojedziemy drugą linią metra? Straż pożarna wydała pozytywne opinie dla zaledwie dwóch stacji

Wciąż nieznana jest data otwarcia II linii metra. Jak się okazuje, pozytywne opinie wydano dla zaledwie dwóch stacji.

 / Fot. Fot. Kuba Bożanowski CC BY 2.0Na początku listopada 2014 roku ratusz zapowiadał, że otwarcie II linii metra nastąpi 14 grudnia. Ze względu na pożar akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego, do którego doszło 2 grudnia, oddanie do użytku II linii opóźni się o kilka tygodni. Wszystkie prace zostały zawieszone do momentu otrzymania raportu na temat tego zdarzenia.

Nowej "oficjalnej" daty otwarcia stacji metra nie podano. Zależy to od odbiorów dokonywanych przez służby państwowe. Póki co, komplet dokumentów przygotowany jest dla zaledwie dwóch stacji.

12 grudnia ponownie zostały uruchomione jazdy testowe pociągów, a także wszystkie odbiory.

Zobacz także: Dzień otwarty na siedmiu stacjach II linii metra (zdjęcia)

Odbiory przeprowadzają inwestorzy, a także służby państwowe: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowa Inspekcja Sanitarna i straż pożarna, która pozytywne opinie wydała zaledwie dla dwóch stacji: Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego. Jak tłumaczy prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk, odbiory które wykonują strażacy są bardzo skomplikowane i dla każdej stacji przewidzianych jest od 12 do 18 procedur, które muszą być sprawdzone. Straż pożarna musi przede wszystkim zapoznać się z dokumentacją dostarczoną przez generalnego wykonawcę oraz dokonać próbnego, sztucznego zadymienia stacji, po to, żeby sprawdzić działanie wszystkich urządzeń odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - czytamy na tvnwarszawa.tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.