Facebook Google+ Twitter

Kiedy pojedziemy drugą linią metra? W pierwszym kwartale 2015 roku

Nadal nieznany jest termin otwarcia II linii metra. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję, że warszawiacy podziemną kolejką pojadą w pierwszym kwartale 2015 roku. Być może już w lutym.

 / Fot. Fot.Kuba Bożanowski CC BY 2.0"Myślę, że otwarcie drugiej linii warszawskiego metra nastąpi w pierwszym kwartale. Może w lutym, luty też jest w pierwszym kwartale. Niestety 2 grudnia zdarzył się pożar i stopiły się akumulatory. Trzecim etapem odbiorów jest straż pożarna i po tym, jak ten pożar się zdarzył, straż sprawdza dokładniej. Ja też chcę, żeby zrobiono to dokładnie, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat.

Zobacz także: Kolejne stacje II linii metra mają powstać do 22 roku. Właśnie ruszył konkurs

Przypomnijmy: Początkowo ratusz zakładał, że druga linia metra zostanie uruchomiona 9 listopada 2014 roku. Ze względów bezpieczeństwa i po wykryciu usterek termin otwarcia II linii został przesunięty. Kolejnym podawanym terminem był 14 grudnia. Ze względu na pożar akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego oddanie stacji ponownie się opóźniło.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno przed następnymi wyborami samorządowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.