Facebook Google+ Twitter

Kiedy pojedziemy drugą linią metra? W pierwszym kwartale 2015 roku

Nadal nieznany jest termin otwarcia II linii metra. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję, że warszawiacy podziemną kolejką pojadą w pierwszym kwartale 2015 roku. Być może już w lutym.

 / Fot. Fot.Kuba Bożanowski CC BY 2.0"Myślę, że otwarcie drugiej linii warszawskiego metra nastąpi w pierwszym kwartale. Może w lutym, luty też jest w pierwszym kwartale. Niestety 2 grudnia zdarzył się pożar i stopiły się akumulatory. Trzecim etapem odbiorów jest straż pożarna i po tym, jak ten pożar się zdarzył, straż sprawdza dokładniej. Ja też chcę, żeby zrobiono to dokładnie, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat.

Zobacz także: Kolejne stacje II linii metra mają powstać do 22 roku. Właśnie ruszył konkurs

Przypomnijmy: Początkowo ratusz zakładał, że druga linia metra zostanie uruchomiona 9 listopada 2014 roku. Ze względów bezpieczeństwa i po wykryciu usterek termin otwarcia II linii został przesunięty. Kolejnym podawanym terminem był 14 grudnia. Ze względu na pożar akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego oddanie stacji ponownie się opóźniło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno przed następnymi wyborami samorządowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.