Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14848 miejsce

Kiedy polskie państwo staje się cynglem. Likwidacja Amber Gold

Dwaj młodzi ludzie, których losy niefortunnie się splotły mogli być - dzięki swojej inwencji - dźwignią polskiej modernizacji. Czyją właściwie ofiarą są Michał Tusk i Marcin Plichta?

 / Fot. .Mimowolnie syn premiera stał się bohaterem afery Amber Gold. Kariery obu młodych mężczyzn są złamane. Będzie się za nimi ciągnął ogon opinii nieuczciwych albo niezbyt uczciwych graczy. To co robili, mieściło się - chybotliwie, bo chybotliwie - w pewnej ortodoksji. Prawdopodobnie ani jeden, ani drugi nie poniosą konsekwencji prawnych. Wszystko rozbija się o etykę, której zabrakło także państwu.

Państwo taty - Donalda Tuska pociągnęło za spust, żeby zlikwidować polską firmę, a otrąbiony wrogiem ludu pracodawca Michała uwikłał debiutującego dziennikarza, żeby buforować rynek, który bezwzględnie miażdży swobodę wymiany handlowej, o ile dochody z jej pośrednictwa płyną tam, gdzie nie trzeba. Syn premiera i założyciel ukatrupionej firmy reprezentują podobny świat, tylko interesy w nim są rozbieżne.

 / Fot. PAPWypadki chodzące po firmie Marcina Plichty żywcem przypominają nauczkę daną Optimusowi lub polskim masarzom w Norwegii. Wyprowadzony pokazowo za rządów Leszka Millera w kajdankach Roman Kluska i oskarżeni o sprzedaż zarażonego salmonellą mięsa przedsiębiorcy nie mieli szans w starciu z intrygą uknutą przy użyciu kamer i fiskalnych przepisów. Kluskę zastąpił w ultraintratnej dystrybucji sprzętu komputerowego obcy kapitał, to samo spotkało polskie mięso w Norwegii.

Amber Gold - wyciskacz łez, tylko czyich?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

f
 • f
 • 18.08.2012 18:10

@miszak -opcje walutowe nie są dla kretynów ,aby na nich zarobić trzeba wiedzieć co to jest i po co to jest.Firmy budowlane prowadzą amatorzy ,niesieni na fali pomocy unijnej .Upadające firmy to ty dopiero zobaczysz ,upadnie 30 % polskich firm prowadzonych przez fantastów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miszak
 • miszak
 • 18.08.2012 11:25

Polskie państwo nie broni polskich firm, utrudnia im życia, w zamian ułatwia życie sklepom wielkopowierzchniowym i bankom, których kapitał ulokowany jest daleko, daleko. Czegoś takiego nie robi własna ojczyzna: patrz optimus, upadające firmy budowlane, oszukani na opcjach walutowych przedsiębiorcy.

Ile firm zarżnęlo polskie państwo w zeszłym tylko roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
 • Katoliczka
 • 18.08.2012 00:39

TAKI TYTUŁ :Kiedy polskie państwo staje się cynglem. Likwidacja Amber Gold , TO MOŻE NADAĆ , taki tytuł,WRÓG POLSKI I państwa polskiego !
Człowieku : Marcin Stanowiec , są granice przyzwoitości-ty je przekraczasz.
Zajmij się Rydzykiem , oto źródło do obejrzenia ;

KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 17.08.2012 18:24

@cała -plichta już raz zapłacił ludziom za czynsz - zagrabił 180 tys. ,ciekawe ile teraz przekręcił ? Ciekawe też ile tobie zapłacił za tę propagandę. Pójdę o każdy zakład ,że ten gościu jeszcze nigdy nic nie zarobił ,jego interesy to koszmar - linia lotnicza ha,ha,ha ,a może jeszcze wesołe miasteczko.On nie zarabia on przejmuje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ marc

Brak argumentu dla "nicnierobienia" to nie argument dla robienia cokolwiek. Potrzebna jest odpowiedzialność za czyn. Tego w Polsce nie ma. Gdyby okazało się, że AG jest bez winy, i tak jest po firmie.
A powinno być tak, że odszkodowania są szybkie i rekompensują wszystko. Są jednocześnie ostrzeżeniem przed zbyt pochopnym oskarżaniem.

Argument z "zainwestowaniem" w linie lotnicze jest do sprawdzenia.
Można ustalić, czy działania miały na celu rzeczywistą działalność gospodarczą, czy od początku nastawione były na straty.
Dumping nie jest dopuszczalny. Jeśli ktoś ma ochotę, zwariował lub z jakiegoś innego powodu chce tracić pieniądze, to niech je po prostu wyda jako konsument.
Uczestnictwo w obrocie gospodarczym firmy, musi podlegać zasadom. Dla dobra całej gospodarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marc
 • marc
 • 17.08.2012 08:09

"Nie jest to jednak argument dla nicnierobienia przez gazetę."
Etyka gazety wiążę się z rozłożeniem akcentów i kontekstem w jakim jest sytuowany problem.

Zuckerberg zagrał nieczysto i ograbił akcjonariuszy na miliony dolarów, ale nikt mu z tego nie robi w mediach zarzutu. Plichta jeszcze nikogo z klientów nie ograbił, zainwestował w linie lotnicze i zostało odsądzony przez media od czci i wiary.

Media nadają kolory aferom, albo je odbarwiają, wtedy nieetyczne działania akceptujemy i mówimy o Zuckerbergu: ten chłop ma głowę na karku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cała
 • cała
 • 17.08.2012 08:02

Dalibyście robić interesy Plichcie, to dziadki mieliby swój procent. Jak można gościa oskarżać o zakusy na kasę dziadków nie dając mu możliwości działania. Banki nie zainwestowałyby (dając kredyt) w interes niedochodowy, który rokuje zysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od strony klienta jedno jest pewne : korzysta on z usług instytucji bankowych i parabankowych na własną odpowiedzialność. Dotyczy to zarówno lokowania oszczędności jak i brania pożyczek; jedni biorą je w banku, inni u facetów rozlepiających reklamówki "pożyczka od ręki".
Aktualnie jest afera z parabankiem Amber Gold. Od czasu do czasu telewizja donosi o "biedakach" którzy wpadli w spiralę zadłużenia i tracą dorobek życia na bandyckie procenty.
Społeczeństwo jest zbyt mało wyedukowane ekonomicznie i przeciętny obywatel nie potrafi nawet w przybliżeniu ocenić ryzyka. Ani przy lokacie, ani przy pożyczkach.
To nie znaczy jednak, że jakiekolwiek straty miałoby pokrywać państwo z podatków wszystkich innych obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zin
 • zin
 • 16.08.2012 21:47

A o tym panu pisze się tylko dobrze

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706258,881574-Zuckerberg-sprzedal-akcje-Facebooka.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
cała
 • cała
 • 16.08.2012 17:07

"zmienić prawo"

zmienić prawo, żeby firma działała wbrew prawu, jak u Putina im więcej ludzi interesu za kratami tym lepiej, jak działa legalnie to zdelegalizować. Pierestrojka made in Poland

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.