Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10914 miejsce

Kiedy powstaną korytarze ratunkowe na polskich autostradach?

Austria, Szwajcaria, Czechy, Niemcy, Słowacja i Słowenia w tych właśnie krajach korytarze ratunkowe działają z powodzeniem, gdyś wymuszane są przez przepisy. Za niedostosowanie się grożą wysokie kary , nawet do 3,5 tys. euro

Autostrady należą do najbezpieczniejszych dróg, gdyż jest na nich o 6 do 8 razy mniej wypadków, niż ma to miejsce na drogach zwykłych. Natomiast skutki wypadku są o wiele groźniejsze.
Polskie autostrady są wąskie i przeważnie dwupasmowe a samochodów jest coraz więcej. Kiedy dochodzi do wypadku, natychmiast powstaje korek i karetka nie ma jak dojechać.

W Polsce planuje się udostępnienie kierowcom pasów awaryjnych, aby w godzinach szczytu choć trochę zwiększyć przejezdność. Udostępnianie takich pasów nie jest bezpieczne, ponieważ rozpędzony samochód może uderzyć w już zaparkowane tam auto.

Poruszając się po autostradzie, kierowca widząc korek powinien natychmiast zjechać na bok. Jadący lewą stroną na lewy pas , jadący środkową czy prawą stroną powinien zjechać na prawy pas. W te sposób tworzy się korytarz ratunkowy, który może uratować niejednemu poszkodowanemu w wypadku życie. Natomiast zdarzają się sytuacje kiedy rozpędzona karetka musi zwalniać z powodu kierowców, którzy zjeżdżają wtedy, gdy usłyszą syrenę tuż za sobą.

Przepisy dotyczące korytarzy ratunkowych powinny już dawno wejść w życie, a ich ignorowanie karane wysokimi karami.wyborcza.biz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.