Facebook Google+ Twitter

Kiedy powstanie u nas placówka dyplomatyczna ChRL?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-07-24 10:46

Coraz bliższa staje się perspektywa utworzenia w Katowicach konsulatu Chińskiej Republiki Ludowej. Kilka dni temu list w tej sprawie otrzymała Anna Fotyga, minister spraw zagranicznych.

 / Fot. PAPZabiegi o utworzenie w stolicy Górnego Śląska konsulatu ChRL trwają od kilku miesięcy. Największymi lobbystami tego przedsięwzięcia są tutejszy eurodeputowany - prof. Wojciech Roszkowski oraz radny wojewódzki - Witold Naturski.

- Sprawa była już na bardzo dobrej drodze, ale zmienił się ambasador Chin w Polsce - mówi radny Naturski. - Mamy jednak obietnicę, że jeśli konsulat będzie powstawał na południu Polski, to nie w Krakowie czy Wrocławiu, ale właśnie w Katowicach.

Współpraca województwa śląskiego z Chinami rozwija się coraz lepiej. W skali regionu, średnio o 80 procent rocznie, wzrasta sprzedaż techniki górniczej za Wielki Mur. Doskonałe wyniki w handlu z Chinami uzyskują przede wszystkim Główny Instytut Górnictwa oraz firmy skupione w ramach Polskiej Techniki Górniczej. Śląskie przedsiębiorstwa, na przykład Mostostal, planują zatrudnić nawet kilkuset chińskich pracowników. Firma z Pekinu zainteresowana jest też przebudową śródmieścia Katowic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.