Facebook Google+ Twitter

Kiedy premier Donald Tusk powoła wiceministrów?

Premier Donald Tusk zwleka z powołaniem wiceministrów. Departamenty w resortach, które merytorycznie przygotowują projekty ustaw, pozbawione są więc nadzoru, a dotychczasowi wiceministrowie nie wiedzą czy zostaną na stanowiskach. Taka sytuacja na pewno nie sprzyja pracy.

 / Fot. flickr/CC BY-SA 2.0Zgodnie z prawem, wiceministrowie złożyli na ręce premiera dymisje, a ten ma na ich przyjęcie trzy miesiące. Nowi szefowie resortów chcieliby wiedzieć z kim będą pracować, tymczasem premier Tusk zwleka z podjęciem decyzji. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że pierwsze nominacje mają nastąpić w najbliższych dniach.

Niektórzy z sekretarzy stanu, mogą być pewni zachowania stanowisk. Z informacji uzyskanych przez rp.pl, na stanowiskach pozostaną: Tadeusz Jarmuziewicz - wiceminister transportu, Jakub Szulc w Ministerstwie Zdrowia, Kazimierz Plocke w resorcie rolnictwa. Dotychczasowy szef klubu parlamentarnego Platformy Tomasz Tomczykiewicz, prawdopodobnie zostanie wiceministrem gospodarki, w resorcie kierowanym przez Waldemara Pawlaka.

Przypomnijmy, iż zgodnie z umową koalicyjną, w resortach kierowanych przez PO, przynajmniej jeden wiceminister ma pochodzić z rekomendacji PSL, a w ministerstwach gdzie szefem jest polityk PSL, wiceministrowie mają pochodzić ze wskazania Platformy. Niektórzy ministrowie, np. Minister Skarbu Państwa, szuka zastępców wśród bezpartyjnych fachowców.

Rzecznik rządu Paweł Graś potwierdził, iż trwają rozmowy w sprawie wiceministrów i nowe nominacje mają nastąpić w najbliższych dniach, a dotychczasowi sekretarze i podsekretarze stanu mają obowiązek pracować w resortach, dopóki premier nie podejmie decyzji w sprawie ich dymisji.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gosc
  • gosc
  • 29.11.2011 10:16

donek sie schowal ze strachu,bo nie wie co dalej ,madrzejszych od siebie wyrzucil a reszta to sie tylko trzyma stolkow,nie maja pojecia o polityce i rzadzeniu krajem poza nienawiscia doPiS i Pana Kaczynskiego,strach panuje w POlsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maryska
  • maryska
  • 29.11.2011 10:05

Podly ten Narod .Czepia sie .Mialem przegrac wybory ,a PIS mial lyknac ta zabe.ktora przygotowalem,Teraz kicha.Dam ogloszenie na alegro.Sprzedam miejsce na premiera RP.Nie wiem czy znajdzie sie glupi.Na dachach to byla fucha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.