Facebook Google+ Twitter

Kiedy pseudodemokraci się opamiętają?

Zawołam więc pełnym, donośnym głosem – może tym razem ktoś usłyszy i zareaguje – ludzie opamiętajcie się! Pieniądz, bogactwo i wpływy, nie zapewnią nikomu nietykalności.

„Jeśli demokracji nie zreformujemy, to przed rewolucją się nie ustrzeżemy! – Nie dowierzacie? Z czasem sami się o tym przekonacie.” Ta fraza pochodzi z mojego artykułu o mankamentach demokracji dwudziestego pierwszego wieku, w imię której podejmowane są interwencje zbrojne w różnych regionach świata, dla zaprowadzenia tej – śmiem twierdzić – zarażonej trądem demokracji. Nadmienię, że o wypaczeniach ustroju nazywanego powszechnie, przez polityków demokracją pisałem wielokrotnie. Jednak oddźwięk wśród użytkowników serwisów dziennikarstwa obywatelskiego, był znikomy. Mówiąc wprost – nie wykazywali tym tematem zainteresowania.

Dzisiaj, kiedy wszyscy widzą i wiedzą o szerzącym się niezadowoleniu w wielu „demokratycznych” krajach i że już nie tylko w samej Europy, ale i w Ameryce – tej Lincolna – występują zawirowania społeczne i kryzys finansowy, pilnie należy podjąć działania naprawcze – czas nagli. Nie wiadomo, kiedy zadzwoni ostatni dzwonek. A po nim może być już za późno na profilaktykę.

Zawołam więc pełnym, donośnym głosem – może tym razem ktoś usłyszy i zareaguje – LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Pieniądz, bogactwo i wpływy, nie zapewnią nikomu nietykalności. Nie co innego, jak właśnie te wszystkie dobra mogą przysłużyć się do utraty życia – nie tylko wam potentatom bankowym, rynkowym, a także politycznym. A i przy okazji społecznych buntów może wyginąć znaczna część społeczeństwa niezaangażowanego w polityczne bójki.
Potencjał zbrojeniowy we wszystkich krajach jest olbrzymi. Mocarstwa posiadają broń masowego rażenia. Co może się stać, gdy do tych środków dostaną się szaleńcy, którym będzie wszystko jedno – czy zginą, czy przeżyją? A jedynym celem ich będzie zniszczenie tej, skarlałej, zdegenerowanej, z której pasożyty wyssały wszystkie dobra, którymi przez wieki uwodziła ludzi – demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jadziu!
To co mówisz znaczyłoby, że innego wyjścia nie ma, poza twardym butem i kałasznikowem. No to: "Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy, smutkom się nie dajmy zwieść" Mamy jeszcze trochę czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Tadeuszu, nie jestem pewna czy Cie wysłuchaja Wielcy Tego Świata; jest to apel do wygłoszenia z ambony w królestwie Natanka. Jego "świat" słucha na YouTube.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda to prawda. Poruszyłem temat śmierdzący, a smrodu, z własnej nie przymuszonej woli nikt nie chce wąchać. Ale może czasem człowiek ze strachu zrobić coś co śmierdzi i ciężko będzie się tego smrodu pozbyć. Chciał nie chciał trzeba będzie wąchać. Zobaczcie co dzieje się tuż za miedzą.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Berlinie-znowu-plona-samochody,wid,13695841,wiadomosc.html
Wydaje mi się, że zbliżają się czasy, które zmuszą nas do zainteresowania się tym naszym "pseudodemokratycznym" smrodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet ucha nie muszę nastawiać ciekawie,
Aby słyszeć gromkie odgłosy walki. - Niech za mnie
Ktoś znamienitszy odpowie. "- Jedźmy, nikt nie woła."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo!
Podczas biblijnego potopu też wchodzili na wyższe piętra i się bawili. Bastylia, też była twierdzą nie do zdobycia. Król Ludwik XVI, takoż samo był nietykalny. Zamordowanie Carskiej rodziny, to zwykły przypadek - prawda? Dodam jeszcze, że to nie jest moja teza. To nie ja wymyślam, takie prawidłowości. Co do tego "wołania na puszczy" - ma Pani rację. Być może człowieka od koryta nie da się rady odciągnąć innymi metodami, poza "wzięciem za kark i strąceniem go z chmur".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moim zdaniem, Panie Tadeuszu, ten apel to wołanie na puszczy. Uważa Pan, że pieniądz, bogactwo i wpływy nie zapewniają nikomu nietykalności? Przykłady z życia wzięte przeczą akurat postawionej przez Pana tezie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.