Facebook Google+ Twitter

Kiedy Rokita kichnie to TVN powie na zdrowie...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-04 15:53

...te słowa Romana Giertycha rozbawiły wszystkich gości niedzielnego programu "Siódmego dnia tygodnia" w Radiu Zet. Choć przekoloryzował, to ziarnko prawdy w tym jest. Media mają swoich ulubieńców...

Jeżeli ktoś słucha radia i ogląda w TV programy publicystyczne to pewnie zauważy, że dziennikarze różnie traktują różnych polityków. Jan Rokita cokolwiek nie zrobi wzbudza poklask redaktor Katarzyny Kolendy-Zalewskiej, zajmującej się polityką w TVN oraz Moniki Olejnik w Radiu Zet, która w swojej audycji daje mu większe przywileje niż innym politykom.

Po debacie Lepper - Rokita w Radiu Zet ten pierwszy zarzucał brak obiektywizmu prowadzącej ją dziennikarce. Dziś Roman Giertych, w tym samym radiu, mówił, a Monika Olejnik poganiała go, za to Jan Rokita mógł mówić długo. Tak samo w TVN - w komentowania pierwszeństwo ma zawsze Jan Rokita.

W radiowej Jedynce, po zmianie prezesa, w "Gościu Jedynki" zaczął dosyć często wypowiadać się marszałek sejmu Marek Jurek.

Można powiedzieć, że w TVN program "Kawa na Ławę" obiektywnie stara się prowadzić Bogdan Rymanowski. Problem w tym, że obiektywizm wynika z tego, że nie umie zapanować nad zaproszonymi gośćmi. Zdarza się. że wszyscy mówią naraz i widz nie rozumie, nie wie o co chodzi.

Dziennikarze swoją pracą i sposobem postępowania wpływają na jakość debaty publicznej. Zamiast stać z boku i kierować dyskusją, tak jak ruchem drogowym - równomiernie i sprawiedliwie - włączają się w debatę, ganiąc jednych, innym dając przywileje. Przez to dochodzi do chaosu, gdy jedni politycy chcą mówić dłużej niż redaktor im pozwala. Wtedy w studio jest hałas, bałagan, a politycy się tylko przekrzyczeć.

Widzowie oczekują ostrych dyskusji, ale takich, gdzie każdy może się wypowiedzieć. Dobrze, by redaktor prowadzący starał się być obiektywny gdy przydziela głos zaproszonym gościom. Ideału i tak pewnie nie osiągniemy, ale można się przynajmniej starać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a dlaczego tylko o tvn i zetce? nic o tvp? żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do TVN-u to warto zauważyć, że stoją niejako na przegranej pozycji względem koalicji rządzącej. Trudno doprosić się kogokolwiek z PiSu na wywiad, występ w programie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.