Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27823 miejsce

Kiedy rozpocznie się budowa drugiej linii metra?

Planowano jak najszybciej zacząć pracę przy budowie metra od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Minęło 14 miesięcy od podpisania umowy, a Metro Warszawskie nadal nie złożyło wszystkich potrzebnych wniosków o pozwolenie na budowę drugiej linii. Urzędnicy po cichu przesuwają termin odbioru projektów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa-metro_II_linia.svg&filetimestamp=20070705164608Radosław Żołnierzak, wiceprezes Metra Warszawskiego podczas obrad miejskiej komisji infrastruktury zapowiedział: "Wszystko zależy od tego, czy projektant dostarczy nam niezbędną dokumentację."

Budowa drugiej linii metra opóźnia się przez dużą ilość dokumentów. Przed świętami Metro Warszawskie wystąpiło o pozwolenie na budowę stacji. Urzędnicy mają 65 dni na rozpatrzenie wniosków, a przez kolejne 14 dni będzie trwało uprawomocnienie się decyzji.

11 stycznia Radosław Żołnierzak powiedział: "Trwają prace nad aneksem, w wyniku których termin akceptacji przez Metro Warszawskie całości dokumentacji zostanie przesunięty na 31 stycznia 2011 roku. Główną przyczyną stało się to, że specjaliści z Metra Warszawskiego nie dają sobie rady odrobić mnóstwo dokumentacji, co wynosi 2,8 mln woluminów".

Umowa z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM została podpisana 28 października 2009 roku, inwestycja jest warta 4,1 mld zł. Władze jeszcze się nie wycofały z planów ukończenia inwestycji do pażdziernika 2013 roku. Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał długość 6,1 km - od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Będzie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Swiętokrzyska, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Na ścianach stacji zostaną zamontowane skoordynowane ze sobą monitory, które wspólnie utworzą ekran o długości 140 m. Na pociągu, wjeżdżającym na peron, będzie wyświetlał się kolorowy napis stacji, zaprojektowany przez polskiego malarza Wojciecha Fandora. A kiedy pociągu nie będzie na peronie, na ekranie będzie wyświetlany obraz z ulicy nad stacją, pasażerowie będą mogli widzieć, co dzieje się na zewnątrz, zanim wyjdą z metra.

To genialne rozwiązanie na obecne korki i nieład komunikacyjny, ale ciężko uwierzyć w to, że ta linia szybko powstanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że pytanie jakie powinniśmy zadać, to "kiedy budowa II linii metra się skończy"... Pierwszą kończyli 50, 60 lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.