Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31961 miejsce

Kiedy rozpocznie się budowa drugiej linii metra?

Planowano jak najszybciej zacząć pracę przy budowie metra od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Minęło 14 miesięcy od podpisania umowy, a Metro Warszawskie nadal nie złożyło wszystkich potrzebnych wniosków o pozwolenie na budowę drugiej linii. Urzędnicy po cichu przesuwają termin odbioru projektów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa-metro_II_linia.svg&filetimestamp=20070705164608Radosław Żołnierzak, wiceprezes Metra Warszawskiego podczas obrad miejskiej komisji infrastruktury zapowiedział: "Wszystko zależy od tego, czy projektant dostarczy nam niezbędną dokumentację."

Budowa drugiej linii metra opóźnia się przez dużą ilość dokumentów. Przed świętami Metro Warszawskie wystąpiło o pozwolenie na budowę stacji. Urzędnicy mają 65 dni na rozpatrzenie wniosków, a przez kolejne 14 dni będzie trwało uprawomocnienie się decyzji.

11 stycznia Radosław Żołnierzak powiedział: "Trwają prace nad aneksem, w wyniku których termin akceptacji przez Metro Warszawskie całości dokumentacji zostanie przesunięty na 31 stycznia 2011 roku. Główną przyczyną stało się to, że specjaliści z Metra Warszawskiego nie dają sobie rady odrobić mnóstwo dokumentacji, co wynosi 2,8 mln woluminów".

Umowa z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM została podpisana 28 października 2009 roku, inwestycja jest warta 4,1 mld zł. Władze jeszcze się nie wycofały z planów ukończenia inwestycji do pażdziernika 2013 roku. Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał długość 6,1 km - od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Będzie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Swiętokrzyska, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Na ścianach stacji zostaną zamontowane skoordynowane ze sobą monitory, które wspólnie utworzą ekran o długości 140 m. Na pociągu, wjeżdżającym na peron, będzie wyświetlał się kolorowy napis stacji, zaprojektowany przez polskiego malarza Wojciecha Fandora. A kiedy pociągu nie będzie na peronie, na ekranie będzie wyświetlany obraz z ulicy nad stacją, pasażerowie będą mogli widzieć, co dzieje się na zewnątrz, zanim wyjdą z metra.

To genialne rozwiązanie na obecne korki i nieład komunikacyjny, ale ciężko uwierzyć w to, że ta linia szybko powstanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że pytanie jakie powinniśmy zadać, to "kiedy budowa II linii metra się skończy"... Pierwszą kończyli 50, 60 lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.